Esmeralda z najsłynniejszej telenoweli TVN ma już 50 lat. Jej nowe zdjęcia wbiją Was w ziemię

Telenowela
Youtube.com/tiramilagros
Reklama
Wstecz

1 z 12

Dalej

"Esmeralda" to z pewnością najsłynniejsza latynoska telenowela emitowana przez TVN. W Polsce była emitowana od 1998 roku i zdobyła serca milionów widzów. Ze szczególną sympatią spotkała się aktorka grająca tytułową Esmeraldę, Leticia Calderón. W tym roku obchodzi swoje 51 urodziny. Jak się zmieniła?

Telenowela "Esmeralda" to produkcja meksykańska stworzona przez koncern "Televisa". Serial ma 137 odcinków i nie był popularny tylko w TVN, ale i na całym świecie, szczególnie w krajach hiszpańskojęzycznych.
Esmeralda po raz pierwszy pojawiła się na antenie TVN 11 marca 1999 roku. Od poniedziałku do piątku o 18:00 wielu widzów zasiadało przed telewizorami i z fascynacją oglądało dalsze przygody głównej bohaterki. W związku z dużą popularnością ta sama polska stacja postanowiła wyemitować serial jeszcze raz w 2000 roku. Największe wrażenie robiła aktorka Leticia Calderon, grająca rolę główną. Jej niezwykle delikatna uroda i wrodzony talent ujmował wszystkich fanów serialu.

Letica Calderon jest znana w Polsce również za sprawą innych produkcji emitowanych w TVN. Były to m.in. "Płonąca pochodnia" (1997), "Daniela i przyjaciele"(1999), "Labirynt namiętności" (1999-2000) oraz "Prawdziwa miłość" (2003). Odwiedziła też nasz kraj w 1999 roku w lutym. Przyjechała wtedy na zaproszenie stacji telewizyjnej, w której "Esmeralda" była emitowana. Tłumy fanów oczekiwało na nią na lotnisku. Spotkała się z nimi dwukrotnie na warszawskiej Promenadzie. Uczestniczyła w programie "Pod napięciem", a drugiego dnia odwiedziła siedzibę TVN i wystąpiła w audycji telewizyjnej "Multikino". Wybrała się również z wizytą do Domu samotnej matki w Chyliczkach. Warto wspomnieć, że ostatni wieczór w Polsce spędziła w rosyjskiej restauracji Carina, założonej przez Magdę Gessler. Serialowa Esmeralda i jej matka były również honorowymi gośćmi w jednym z warszawskich klubów o nazwie "Barbados".

Kiedyś szokowała swoją urodą. Kobiety chciały wyglądać tak jak ona, mężczyźni o niej marzyli. Od czasu wyemitowania serialu minęło 20 lat. Aktorka zmieniła się nie do poznania. Oto, jak wygląda teraz.
(Przewiń stronę w górę i kliknij "NASTĘPNY".)

Następna strona