Emerytury i renty 2019. O ile wzrośnie twoje świadczenie? Zdziwisz się!

Autor Paweł Rumiński - 31 Października 2018

Wiemy już, o ile wzrosną emerytury i renty w 2019 roku. Rząd PiS planuje wydać ok. 7 mld złotych na waloryzację naszych świadczeń. Jak to przełoży się na poszczególne wysokość poszczególnych kwot? Przygotowaliśmy zestawienie.

Wysokość rent i emerytur stanowi w naszym kraju niezwykle istotny społecznie temat. Biorąc pod uwagę problemy demograficzne w polskim społeczeństwie, często zadajemy sobie pytanie o stabilność naszego systemu emerytalnego w przyszłości. Niemniej zmartwień dostarcza nam jednak obecna jego sytuacja. Nierzadko mówi się o tym, że świadczenia na obecnym poziomie nie zapewniają naszym emerytom i rencistom wystarczająco dostatniego życia. Wielu seniorów w Polsce wciąż zmaga się z brakiem środków na zaspokojenie podstawowych potrzeb.

Kwoty rent i emerytur zmieniają się każdego roku. Zwykle podwyższa się je adekwatnie do inflacji i wzrostu płac. Kwestią otwartą pozostaje jednak, jak wielki będzie ich wzrost. Obecnie na podstawie dostępnych danych możemy wstępnie oszacować stawki rent i emerytur w przyszłym roku.

Rząd PiS zamierza przeznaczyć na waloryzację rent i emerytur w 2019 roku 6,9 mld złotych. Według wskaźnika waloryzacji zawartego w projekcie budżetu świadczenia seniorów wzrosną w przyszłym roku o 3,26%. To jedna z największych podwyżek od lat. Jak przekłada się na wysokości poszczególnych kwot? W dalszej części galerii prezentujemy odpowiednie szacunki.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News