Emerycie, dbaj o skórę! Te schorzenia to plaga seniorów

Emerytura
Pixabay.com/sabinavanerp
Wstecz

1 z 10

Dalej

Emerytura czeka każdego. Jest to czas spokojnej starości, odpoczynku i możliwość spędzenia ostatnich lat życia beztrosko. Niestety, emeryci zmagają się ze schorzeniami, które doskwierają im na starość, powodują dyskomfort i mogą zniweczyć wszelkie plany spędzania wolnego czasu. Są sposoby, aby pozbyć się dolegliwości. Emerycie, dbaj o skórę! Przedstawiamy, jakie schorzenia są plagą seniorów, oraz jak skutecznie się ich pozbyć.

Emerytura to czas na odpoczynek, który należy się każdej osobie pracującej, która przekroczyła 60 lat. Wiek emerytalny w Polsce to 65 lat w przypadku mężczyzn i 60 lat dla kobiet. Według wielu powinien być ustalony względem stanu psychofizycznego danej osoby, zatem uwzględniać, czy ta osoba jest zdolna do wykonywania pracy. Nie jest jednak do końca możliwe stworzenie systemu emerytalnego, który opierałby się na takich zasadach, więc uśredniono wiek emerytalny, biorąc pod uwagę oddzielnie kobiety i mężczyzn. W innych krajach Europy coraz częściej reformuje się wiek emerytalny i uchwalane są ustawy o jednolitym wieku emerytalnym, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Emerytura jest idealnym etapem w życiu człowieka, aby odetchnąć od pracy, zająć się hobby, podróżować. Niestety, nie zawsze jest tak kolorowo i pozostaje jeszcze kwestia, skąd będziemy czerpać pieniądze. Niektórzy polegają tylko na rencie emerytalnej, której kwota wielu może zadziwiać. W Polsce, według danych na 2019 rok, jest to zaledwie 1100 złotych brutto podstawowej renty, jaką emeryci otrzymują każdego miesiąca. Nie starcza to przeważnie na godne życie, a co dopiero na hobby czy jakikolwiek wyjazd. Sytuacja emerytów w Polsce jest tematem, który powoduje wiele kontrowersyjnych debat.

Na domiar złego, emeryci muszą się zmagać z całą masą schorzeń, które doskwierają im na stare lata. Seniorzy cierpią z powodu zmęczonych stawów, słabnącej pamięci, pogarszającego się stanu układu odpornościowego czy chociażby bólów kręgosłupa. Wyjątkowo dokuczliwe są choroby skórne, na które ciężko jest zaradzić, ponieważ w podeszłym wieku organizm przestaje produkować związki takie jak kolagen czy elastyna, przez co kondycja skóry seniorów z wiekiem się pogarsza. Oto z jakimi problemami muszą się zmagać emeryci.

Kliknij "Następna strona"

Następna strona