Co czeka emerytów po wyborach? 7 najważniejszych zmian w emeryturach, z których niewielu zdaje sobie sprawę

Emerytura
Pixabay
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

Emerytura jest czymś, na czym w dużym stopniu skupiła się każda partia podczas przygotowań swoich programów. Niezależnie od tego, kto wygra, obietnice wyborcze będą oznaczały przynajmniej dodatkowe kilkanaście miliardów złotych rocznie po stronie wydatków budżetowych. Obietnice dla emerytów są naprawdę ogromne i będą nieść za sobą duże zmiany.

Emerytura minimalna, która aktualnie wynosi 1100 złotych brutto, może po tegorocznych wyborach znacznie wzrosnąć. Jeśli partie wywiążą się ze składanych obywatelom obietnic, czekają nas rewolucyjne zmiany.

Większość obietnic wyborczych koncentruje się obecnie w dużej mierze na potrzebach seniorów. Z pewnością warto także przyjrzeć się przyszłym emerytom. Wszystko wskazuje na to, że prawa do emerytury minimalnej nie ma już prawie 300 tysięcy seniorów, a w 2030 roku osób w takiej sytuacji może być nawet dwukrotnie więcej. Wszystko przez to, że osoby te nie mają wypracowanego minimalnego stażu składkowego, czyli 20 lat dla kobiet, 25 lat dla mężczyzn. Nie oznacza to jednak, że tyle nie pracowali. Problemem były między innymi tak zwane umowy "śmieciowe", które w znikomym stopniu liczyły się do stażu składkowego. W tym przypadku odpowiedzią może być propozycja jednej z partii, o której dowiecie się w dalszej części naszej galerii. Byłoby to jednak o tyle kontrowersyjne rozwiązanie, że skorzystałyby na nim również osoby, które rzeczywiście nie płaciły składek społecznych przez lata.

Obietnice składane przez partie spotykają się z bardzo zróżnicowanymi opiniami. Znajdą się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy poszczególnych pomysłów. Możemy jednak być pewni jednego: niezależnie od wyników wyborów, zmiany związane z emeryturami i tak nastąpią. Razem z redakcją Pikio przedstawiamy 7 najważniejszych zmian, które mogą nastąpić zaraz po wyborach.

Kliknij "Następna Strona" żeby dowiedzieć się więcej.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Mężczyzna miał dość swojego brzydkiego ogródka. Własnymi rękami za grosze zmienił go tak, że wszyscy aż oniemieli
2. Pozycja w jakiej najczęściej śpi Twój pies, zdradza, co myśli i czuje zwierzak. Będziecie zdumieni
3. 20 gwiazd, które zmarły w porażających okolicznościach. Znany polski aktor został brutalnie zamordowany przez zazdrosnego męża
 

Następna strona