Elżbieta Jaworowicz rzadko wspomina swoją przeszłość. Szokujące fakty z życia dziennikarki

Elżbieta Jaworowicz
Youtube.com/publicystykatvp
Wstecz

1 z 11

Dalej

Mówi się o niej, że jest niezatapialna. Jako jedna z niewielu dziennikarek przetrwała wszystkich prezesów TVP. Pokazuje się na ekranie od 30 lat. Jej pozycja jest wciąż stabilna, a program cieszy się ogromną popularnością. Jednak od zawsze chroni swojej prywatności i ukrywa większość informacji o sobie. Razem z redakcją przygotowaliśmy dla Was kilka prywatnych faktów z przeszłości redaktorki.

Jaworowicz to już instytucja, a nie tylko nazwisko. Znana na całą Polskę dziennikarka odwiedza osoby, które się do niej zgłaszają i mają poczucie niesprawiedliwości w jakiejś kwestii. Aby dostać się do jej programu "Sprawa dla reportera", należy wysłać list do redakcji opisujący daną sytuację. Jeśli sprawa odpowiednio zainteresuje prezenterkę, można spodziewać się odzewu. Później jest nagrywany reportaż, nakreślający problem, z jakim zgłasza się interesant.

Elżbieta Jaworowicz posiada też wiernych widzów i publikę, która uważa ją w pewnym sensie za autorytet, osobę praworządną, sprawiedliwą i w jakimś stopniu za bohaterkę. Kiedyś jeden z uczestników programu nazwał ją "Janosikiem w spódnicy". Inni mówią na nią "patronka ds. beznadziejnych". Od lat przybiera tę samą pozę, specyficznie krzyżując nogi. Mimo sędziwego wieku wygląda naprawdę młodo.

Uznawana za najbardziej enigmatyczną postać show-biznesu, bezdyskusyjnie nie daje przyzwolenia na ingerowanie w jej życie prywatne. Niechętnie o sobie opowiada. Unika wywiadów, zdjęć i nie pojawia się w kolorowych pismach.
Oto galeria przedstawiająca szokujące informacje mówiące o przeszłości Elżbiety Jaworowicz.

Następna strona