Elżbieta Jaworowicz nie wytrzymała! Bulwersujące sprawy poruszyły wszystkich

Sprawa dla Reportera
Youtube.com/Dzielny Tata
Poprzednia strona

1 z 9

Następna strona

Elżbieta Jaworowicz od 35 lat prowadzi jeden z najsłynniejszych programów interwencyjnych, "Sprawa dla Reportera". Bywały jednak sytuacje, w których nie ukrywała swojego oburzenia. Oto te, które najbardziej zapadły widzom w pamięć.

"Sprawa dla reportera" to program, którego autorką jest Elżbieta Jaworowicz. Powstał w 1984 roku i od tej pory jest cały czas nadawany w TVP1. Ma na celu przeprowadzanie interwencji w sprawach trudnych i wymagających pomocy, zazwyczaj związanych z konfliktami społecznymi. Składa się z dwóch części. W pierwszej, reporterskiej, jest emitowany nagrany wcześniej materiał o osobach, które zgłosiły się do programu. W drugiej, studyjnej, omawia się cały problem. Bohaterowie komentują sprawę na miejscu w studiu telewizyjnym i konfrontują z ekspertami. Do programu zgłaszać się można listownie, telefonicznie oraz za pomocą poczty elektronicznej.

Kim jest Elżbieta Jaworowicz? Mówi się, że przeżyła więcej prezesów TVP niż sama ma lat. Urodziła się i wychowała w Stalowej Woli. Ukończyła filologię hebrajską na Uniwersytecie Warszawskim. Dodatkowo kształciła się zaocznie na Wyższym Studium Zawodowym Realizacji Programów Dziennikarskich w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Zrobiła to ze względu na dalsze plany pracy w mediach. Do telewizji trafiła już na studiach, dzięki konkursowi organizowanemu przez Telewizyjny Ekran Młodych.

Wielu ludzi zastanawia się nad fenomenem prowadzonego przez nią programu. Niektórzy uważają, że opiera się on na autentyczności, jakiej mogą doświadczyć widzowie. Inni mówią, że to sukces Elżbiety Jaworowicz, która od lat wkłada całe swoje serce i zaangażowanie w swoją produkcję. Nie każdemu jednak podobają się reportaże ze "Sprawy dla Reportera". W 2010 roku powstało nawet stowarzyszenie "Stop Nierzetelni", walczące z działalnością Jaworowicz. Zarzucano jej m.in. przeinaczanie faktów, szukanie sensacji, manipulację i zniewagę publiczną.

Dla niektórych zgłoszenie się do programu to ostatnia deska ratunku. Jako że rozmawia się w nim o problemach dotyczących zwykłych ludzi, nietrudno o kontrowersje. Nieraz na antenie miały miejsce oburzające sytuacje i zachowania, które rozwścieczyły nawet samą prowadzącą. Oto te najbardziej kontrowersyjne.
(Przewiń stronę w górę i kliknij "NASTĘPNY".)

Następna strona