Elżbieta Jaworowicz nie do poznania! Wygląda teraz zupełnie inaczej

Sprawa dla reportera
Youtube.com/ Mateusz Gnaczy
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

Elżbieta Jaworowicz swój autorski program "Sprawa dla reportera" prowadzi ponad 34 lata. Dziś mistrzyni w swoim fachu, kiedyś jako młoda, niedoświadczona dziennikarka wyglądała zupełnie inaczej. Oto, jak prezentowała się na początku swojej kariery.

Elżbieta Jaworowicz na antenę trafiła dzięki konkursowi, który został organizowany przez Telewizyjny Ekran Młodych. Zaczęła wtedy prowadzić kącik mody w stacji TVP. Miała ogromny potencjał i niezwykłą energię. To właśnie było jej przepustką do dalszej kariery. W 1984 roku ruszyła z własnym programem "Sprawa dla reportera" i od tego czasu nieustannie bije rekordy popularności. Wśród kolegó zasłużyła sobie na przydomek "niezatapialna dama". Zresztą niejednokrotnie sama żartowała, że przeżyła więcej prezesów TVP, niż ma lat. Warto wspomnieć, że w tym roku kończy 73 lata.

Wielu ludzi mówi na Elżbietę Jaworowicz "dziennikarka-instytucja". Zawsze jeździ w teren w celu zapoznania się z problemem, a potem omawia go w studiu, pokazując wcześniej nagrany materiał. Każda sprawa jest dzielona na dwie części: pierwsza przedstawia zarys sytuacji, druga to forma konfrontacji dwóch stron i rad ekspertów. Goście studia to zazwyczaj specjaliści w danych dziedzinach, m.in. lekarze, prawnicy, politycy, działacze społeczni czy nawet celebryci. Program jest zazwyczaj bardzo przejmujący i emocjonujący. Z reguły przedstawia problemy lub spory społeczne, rodzinne czy sąsiedzkie zwykłych ludzi. Często zgłoszenie do programu jest dla uczestnika tzw. ostatnią deską ratunku. Dziennikarka zwiedziła już pewnie większość wsi, miast i miasteczek w Polsce, jeżdżąc z interwencją.

Warto mimo wszystko zaznaczyć, że jej produkcja nie spotyka się jedynie z pozytywnym odbiorem. W 2008 roku otrzymała Antynagrodę Dziennikarzy od dziennikarzy krakowskich. Na Jaworowicz wpłynęły dwie skargi do Rady Etyki Mediów, które zostały uznane za zasadne.

Od lat 80. jest ikoną reporterów TVP. Dziś nadal nie wygląda na swój wiek i olśniewa urokiem osobistym. Jak wyglądała na początku swojej drogi do sukcesu? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy galerię przypominającą dawną Elżbietę Jaworowicz.

(Przewiń stronę w górę i kliknij "NASTĘPNY".)

Następna strona