Najbardziej dramatyczne sprawy Elżbiety Jaworowicz. Serce pęka

elżbieta jaworowicz
Youtube.com/publicystykatvp
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

Elżbieta Jaworowicz w swoim programie "Sprawa dla reportera" porusza trudne tematy społeczne, wobec których wielu przeszło bez zainteresowania. Dzięki jej interwencjom udało się pomóc wielu rodzinom w ciężkich sytuacjach. Popularny program przedstawia bardzo często szokujące tematy tabu, takie jak gwałty, molestowanie, niepełnosprawność i ubóstwo, czyli takie, o których przeważnie na co dzień nie słyszymy, lub nie chcemy słyszeć. Dziennikarka próbuje w ten sposób zwalczać obojętność wśród ludzi i pokazać, że warto stawać w obronie słabszych. Prezentujemy kilka wstrząsających dramatów ludzkich ukazanych w programie "Sprawa dla reportera".

Elżbieta Jaworowicz znana jest ze swoich głośnych interwencji, możliwych dzięki "Sprawie dla reportera". Dziennikarka opracowała ten format, aby móc nieść pomoc osobom pokrzywdzonym przez los. Dzięki jej zainteresowaniu udało się nagłośnić kilka spraw, wobec których inni przechodzili obojętnie. Formuła programu pozwala przyjrzeć się widzom sytuacji konkretnej osoby, przy czym na samym początku Elżbieta nakreśla uczestnikom dyskusji w studiu całą sprawę, po czym przechodzi do relacji z miejsca zdarzenia.

Dziennikarka podróżuje po całej Polsce, by zwiększać świadomość widzów na tematy takie, jak molestowanie, trudy życia osób niepełnosprawnych, rodzinne konflikty, skrajne ubóstwo, w jakim żyją niektórzy itp, które wielu traktuje jako tematy tabu. W kraju niezbyt często mówi się o takich rzeczach, a częściej przedstawia się kompletne przeciwieństwa, opisując sukcesy i chwaląc duże zarobki celebrytów, przy czym spycha się na dalszy plan tragedie i dramaty ludzi, o których nikt nie mówi. Jest to po części zrozumiałe, ponieważ ludzie z reguły nie lubią się smucić i popadać w depresję, a taki nastrój bardzo często towarzyszy wyjątkowo emocjonalnym reportażom Elżbiety Jaworowicz.

Elżbieta Jaworowicz w swoim programie bardzo dużą wagę przykłada do jakości rozmów prowadzonych w studiu. Po relacji wideo z miejsca zdarzenia powracamy do studia, gdzie prowadzona jest kulturalna dyskusja na dany temat, bardzo często w towarzystwie bezpośrednio pokrzywdzonych osób oraz ich oprawców i osób będących źródłem całej afery. Elżbieta jest w stanie zdziałać wiele, dzięki pomocy specjalistów ze studia, gdzie zasiadają mecenasi, uczeni, lekarze i inni. Przedstawiamy kilka dramatycznych przypadków, z programu "Sprawa dla reportera", które powodują, że pęka serce.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona