Elżbieta Jaworowicz nie jest kryształowa jak wszyscy sądzą? Oskarżenia padają ze strony uczestników jej programów

Pozwy uczestników "Sprawy dla Reportera"
Screen/Youtube/publicystykatvp
Reklama
Wstecz

1 z 8

Dalej

Pozwy uczestników "Sprawy dla Reportera"

Elżbieta Jaworowicz to niekwestionowana ikona polskiego dziennikarstwa. Od przeszło 35 lat prowadzi słynny program "Sprawa dla reportera", w którym zajmuje się trudnymi, konfliktowymi sprawami społecznymi. Jednak jak się okazuje, są osoby, które brały udział w słynnej audycji TVP i po czasie nie są z tego zadowolone. Niektórzy postanowili pozwać prezenterkę. Wszystko przez to, że "Sprawa dla reportera" nie bierze odpowiedzialności za poruszane tematy, ani też za związane z nimi wypowiedzi osób, które były w studio. 

Prezenterka od ponad trzech dekad porusza w swoim programie trudne tematy społeczne. Jaworowicz chce tym samym pomóc pokrzywdzonym osobom rozwiązać ich problemy. Sprawa dla reportera jest autorskim programem Elżbiety Jaworowicz oraz Krzysztofa Traczyka, w którym często rozwiązywane są także konflikty międzyludzkie. Pani redaktor jest cenioną dziennikarką, która od lat jest absolutną profesjonalistką w swoim fachu.

Znalazły się jednak osoby, które twierdzą, że udział w programie zamiast rozwiązać ich problemy, jeszcze bardziej je nasilił. Utworzono nawet stowarzyszenie "Stop Nierzetelni", które chce, aby na dole ekranu podczas trwania programu widniał dość kontrowersyjny napis.

- Osoby wypowiadające się w "Sprawie dla reportera" robią to na własne ryzyko i mogą za swoje słowa odpowiedzieć przed sądem. Redakcja bowiem nie bierze za nie odpowiedzialności - pisze Newsweek o pomyśle stowarzyszenia. 

Według osób należących do stowarzyszenia, dziennikarka powinna informować wszystkich uczestników programu o ewentualnych konsekwencjach, jakie mogą ponieść za wygłaszanie swoich poglądów, opinii czy osądów. Co więcej, Jaworowicz dodatkowo ma nakręcać swoich gości i podburza atmosferę dyskusji, co według opinii niektórych osób jest jednoznaczne z wykorzystywaniem ich. 

Wygląda na to, że Elżbieta Jaworowicz straciła zaufanie wśród niektórych odbiorców. Program od lat cieszy się popularnością i niejednokrotnie występowały w nim gorące i żarliwe dyskusje. W audycji dziennikarki najczęściej występują zwykli ludzie, którzy na co dzień nie występują w mediach, dlatego też nie znają praw i zasad rządzących w telewizji. Na pewno gdyby zostali ostrzeżeni o ewentualnych konsekwencjach swojego zachowania, sprawa pozwu nie wyszłaby na światło dzienne. 

Zobacz także:

1. Widok rozdzierający serce. Tak lata po śmierci wygląda grób Wodeckiego, zdjęcia wywołują ciarki
2. Impreza była zbyt dobra? Istnieją metody, dzięki którym rano będziesz czuł się doskonale
3. Zdjęcia wnętrza domu Beaty Kozidrak w sieci, Górniak może jej pozazdrościć. Niewyobrażalne luksusy, ostatnia fotka powala na kolana

Kliknij "Następna strona", aby zobaczyć kolejne zdjęcie

Następna strona