Elżbieta Jaworowicz nie wytrzymała. Bulwersujące sprawy, które poruszyły wszystkich

Elżbieta Jaworowicz
YouTube / publicystykatvp
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

Elżbieta Jaworowicz od 35 lat prowadzi jeden z najsłynniejszych programów interwencyjnych, "Sprawa dla Reportera". W programie zdarzały się sytuacje, w których nie ukrywała swojego oburzenia. Jako, że program porusza problemy dotyczące społeczeństwa, to bardzo często zdarzało się, że na ekranach naszych telewizorów mogliśmy przyglądać się licznym sporom gości. Przedstawiamy te, które najbardziej zapadły widzom w pamięć.

Elżbieta Jaworowicz jest autorką programu "Sprawa dla Reportera", który powstał w 1984 roku i przez ten cały czas jest nadawany w TVP1. Ma na celu przeprowadzanie interwencji w sprawach trudnych i wymagających pomocy, zazwyczaj związanych z konfliktami społecznymi. Składa się z dwóch części. W pierwszej, reporterskiej, jest emitowany nagrany wcześniej materiał o osobach, które zgłosiły się do programu. W drugiej, studyjnej, omawia się cały problem. Bohaterowie komentują sprawę na miejscu w studiu telewizyjnym i konfrontują z ekspertami. Do programu zgłaszać się można listownie, telefonicznie oraz za pomocą poczty elektronicznej.

Wielu ludzi zastanawia się nad fenomenem programu, którego prowadzącą jest Elżbieta Jaworowicz. Niektórzy uważają, że opiera się on na autentyczności, jakiej mogą doświadczyć widzowie. Inni mówią, że to sukces reporterki, która od lat wkłada całe serce i zaangażowanie w swoją produkcję. Nie każdemu jednak podobają się reportaże ze "Sprawy dla Reportera". W 2010 roku powstało nawet stowarzyszenie "Stop Nierzetelni", walczące z działalnością Jaworowicz. Zarzucano jej między innymi przeinaczanie faktów, szukanie sensacji, manipulację i zniewagę publiczną.

Dla niektórych zgłoszenie się do programu to ostatnia deska ratunku. Jako że rozmawia się w nim o problemach dotyczących zwykłych ludzi, nietrudno o kontrowersje. Nieraz na antenie miały miejsce oburzające sytuacje i zachowania, które rozwścieczyły nawet samą prowadzącą. Przedstawiamy te najbardziej kontrowersyjne.

Kliknij "Następna Strona".

Następna strona