Jaworowicz nie mówiła całej prawdy o sobie. Jej kilka intymnych sekretów wbija w fotel!

Elżbieta Jaworowicz
Youtube.com/Telewizja Bolesławiec
Wstecz

1 z 9

Dalej

Elżbieta Jaworowicz należy niewątpliwie do największych gwiazd TVP. Jej program “Sprawa dla reportera” od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Koledzy nazywają ją “niezatapialną”. Popularna prezenterka pilnie strzeże swojej prywatności. Pojedyncze sprawy z jej życia prywatnego, o których wieści przedostały się do mediów, mogą jednak wzbudzić niemałe zaskoczenie jej wiernych fanów.

Pierwszy odcinek “Sprawy dla reportera” wyemitowany został w połowie września 1984 r. Wtedy po raz pierwszy widzowie mieli okazję poznać dziennikarski fenomen Elżbiety Jaworowicz. Choć przez lata w TVP zachodziło wiele zmian, w tym także w samym kierownictwie, “Sprawa dla reportera” okazała się ponadczasowym hitem wśród polskich programów interwencyjnych. Charyzmatyczna osobowość prowadzącej oraz poruszające ludzkie dramaty w nim przedstawiane okazały się czynnikami stale przyciągającymi przed ekrany telewizorów rzesze telewidzów. Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, jeszcze we wrześniu ub.r. nowe odcinki "Sprawy dla reportera" śledziło średnio 2,46 mln osób.

Przez lata Elżbieta Jaworowicz budowała konsekwentnie wizerunek dziennikarki niezwykle dociekliwej, wrażliwej, ale i nieustępliwej w swoich reporterskich poszukiwaniach. Potrafiła budzić emocje, choć nie zawsze pozostawała poza ich oddziaływaniem. Jej dziennikarskie interwencje przyczyniły się do rozwiązania wielu spraw mających związek z działaniem rozmaitych instytucji. Formuła jej programu, podzielonego na część prowadzoną w studiu oraz w terenie, sam wystrój studia, a nawet charakterystyczne ułożenie nóg prowadzącej (którego nauczyła ją podobno Irena Dziedzic) stały się niezwykle rozpoznawalne po ponad 30 latach emisji. Sama Jaworowicz zapracowała sobie na przydomek "niezatapialnej damy". Z drugiej strony sposób przedstawiania przez nią poszczególnych sytuacji może budzić kontrowersje. Prezenterka doczekała się nawet stowarzyszenia “Stop Nierzetelni”, w którym zrzeszyły się osoby uznające się za pokrzywdzone na skutek jej działań.

Bez wątpienia prowadząca programu “Sprawa dla reportera” należy do tych sławnych osób, które pilnie strzegą swojej prywatności. Choć w świecie show-biznesu funkcjonuje już od dekad, wciąż niewiele wiemy na temat jej życia prywatnego. Gwiazda TVP pilnie strzeże swoich spraw osobistych. Przedstawiamy fakty na jej temat, które z pewnością Was interesują.

Następna strona