Co dzieje się z Edytą Jungowską? Cała prawda o jej zniknięciu

Autor Andżelika Wróblewska - 18 Kwietnia 2019

Edyta Jungowska, serialowa siostra Bożenka tajemniczo zniknęła z ekranów telewizyjnych. Było to zagadką dla wielu fanów serialu ,,Na dobre i na złe". W 2013 roku wystąpiła w telenoweli "2 XL", wraz z zakończeniem emisji produkcji aktorka przestała udzielać się w środkach masowego przekazu. To, czym dziś zajmuje się Jungowska, dla wielu może być zaskoczeniem.

Edyta jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Początki jej kariery miały miejsce właśnie na deskach teatru. Pierwszą rolę telewizyjną odegrała w filmie wyreżyserowanym przez Macieja Wojtyszke, wcielając się w rolę Konstancji Weber. Film nosi tytuł ,,Amadeusz'' i jest dramatem, którego historia bazuje na życiorysach Wolfganga Amadeusa Mozarta i Antonio Salieriego.

Aktorka ma na swoim koncie prawie 30 ról w teatrze, jednak największą popularność zdobyła dzięki odegraniu roli siostry Bożenki w serialu ,,Na dobre i na złe". W tej produkcji mogliśmy oglądać Edytę przez 12 lat. Bohaterka, w którą wcieliła się Edyta Jungowska, nie miała łatwego życia. Była wdową i zmagała się z wieloma problemami, jakim między innymi było uzależnienie od alkoholu. Bożenka była osobą ciepłą, otwartą i pełną empatii dla swoich pacjentów. Ten ciepły wizerunek pokochali ją widzowie serialu. W 2012 roku Edyta zakończyła swoją współpracę z TVP2.

Ostatnia postać, w jaką wcieliła się na ekranie telewizyjnym była Laura Zabawska w serialu ,,2XL" emitowanym przez Polsat. Tam odgrywała rolę kobiety, która boryka się z nadwagą i problemami z małżonkiem. Produkcja ta miała tylko jeden sezon i po jego zakończeniu Edyta Jungowska jakby zapadła się pod ziemię.

Jeśli ktoś interesuje się życiorysem gwiazdy, pewnie wie, że aktorka związana była z podkładaniem głosu postaciom z bajek. Spekulacji na temat tego, czym zajmowała się aktorka po zakończeniu kariery telewizyjnej było wiele. Oddała się w pełni dubbingowi czy może skupiała się tylko na rolach teatralnych? Razem z redakcją Pikio udało nam się dotrzeć do informacji, czym teraz zajmuje się Jungowska.

Kliknij "Następna Strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News