Jeden błąd pozbawił ją życia. 3-latka umierała na rękach mamy

Dziewczynka
Flickr
Reklama
Wstecz

1 z 8

Dalej

Dziewczynka już od jakiegoś czasu skarżyła się matce na uciążliwe bóle brzucha. Niestety jej dolegliwości zostały zignorowane. W wyniku tego koszmarnego błędu małe dziecko tragicznie zmarło na rękach swojej mamy, a ona zrobiła coś czego nikt się nie spodziewał. Przybliżamy okoliczności tej smutnej historii.

Dziewczynka zamieszkująca z mamą miasteczko Rayleigh w Wielkiej Brytanii zmarła przedwcześnie na łatwo uleczalną chorobę. 3-letnia Aofie Flanagan-Gibbs już na początku czerwca zaczęła skarżyć się na przeszywający ból brzucha. Niestety dorośli zbagatelizowali sprawę.

Matka zabrała córkę do lekarza, jednak ten uznał bóle dziewczynki za zwykłe infekcje. Kobieta wyznaje, że odbyły aż 11 wizyt w ciągu trzech tygodni. Wszyscy lekarze uznawali bóle dziecka za niegroźne zaparcia, które często pojawiają się u najmłodszych. Mimo przepisanych przez pediatrów leków bóle nie ustępowały, a tylko przybierały na sile. W końcowej fazie choroby dziewczynka czuła już okropny ból w całym ciele. Dziecko miało też silne problemy z wypróżnianiem.

Gdy matka Aoife trafiła na rzetelnego lekarza, który postawił prawidłową diagnozę, było już za późno. Choroba okazała się zbyt rozwinięta, by można było podjąć skuteczną walkę. Dziewczynka zmarła ledwie 5 dni później na rękach swojej ukochanej mamy. Kobieta wierzy, że odpowiednio szybka reakcja lekarzy mogła uratować życie jej dziecku i obwinia służbę zdrowia w Wielkiej Brytanii za śmierć Aoife. Okazało się bowiem, że rzadka choroba, która dotknęła jej córkę, zdarza się sporadycznie i rocznie na wyspach zapada na nią ledwie 45 dzieci. Ponadto aż 93% przypadków jest łatwo uleczalnych dostępnymi metodami. Zrozpaczona po utracie dziecka kobieta nie próżnowała i zapowiedziała walkę o dobro innych dziewczynek. 

Matka tragicznie zmarłej Aoife założyła fundację, którą nazwała Aoife's Bubbles (Bąbelki Aoife). Ruch ma na celu uświadamianie rodziców na całym świecie i edukowanie o rzadkiej przypadłości jaka może dotknąć każde dziecko. To ważne, szczególnie ze względu na utrudniające diagnozę objawy pasujące do wielu innych schorzeń.

Kliknij "Następna strona", aby dowiedzieć się na jaką chorobę cierpiała mała Aoife.

ZOBACZ TAKŻE:

1. 16 najwierniejszych ras psów. Jeżeli jesteś właścicielem któregoś z nich, masz ogromne szczęście
2. Jak wygląda apartament Agnieszki Woźniak-Starak? Niewyobrażalne luksusy [ZDJĘCIA]
3. Przepowiednie Krzysztofa Jackowskiego z ostatnich dni porażają. Oby szósta z nich nigdy się nie spełniła, bo będzie bardzo źle

Następna strona

Komentarze 0

Ocena artykułu