Kobieta uratowała 3-miesięczną, poparzoną dziewczynkę. 38 lat później doszła do niej tajemnicza wiadomość

Dziewczynka
Pixabay
Reklama
Wstecz

1 z 8

Dalej

Dziewczynka trafiła do szpitala w Nowym Jorku z ciężkimi poparzeniami ciała i głowy. Zaopiekowała się nią młoda kobieta, która prawie 40 lat później otrzymała tajemniczą wiadomość. Historia, w którą trudno uwierzyć, wydarzyła się naprawdę.

Dziewczynka uległa ciężkiemu wypadkowi, w wyniku którego musiała zostać przewieziona do szpitala. Tam małą i ciężko poparzoną pacjentką zaopiekowała się jedna z młodych pielęgniarek. Kobieta nie mogła spodziewać się tego, co wydarzyło się 38 lat później.

W 1977 roku 3-miesięczna dziewczynka, Amanda Scarpinati, miała bardzo poważny wypadek. Dziecko upadło z kanapy na stojący na podłodze nawilżacz powietrza. Urządzenie to generuje gorącą parę. Poszkodowana z rozległymi poparzeniami trzeciego stopnia trafiła do jednego z nowojorskich szpitali. Tam zaopiekowała się nią jedna z pracujących w placówce młodych pielęgniarek.

Na zdjęciach zrobionych przez obsługę szpitala widać, jak kobieta przytula owinięte bandażami niemowlę. Amanda ostatecznie doszła do siebie i przeszła w życiu wiele poważnych operacji, by zrekonstruować uszkodzoną skórę. Niestety w dzieciństwie wielu rówieśników wyśmiewało ją ze względu na jej paskudne blizny. Kobieta przyznaje, że w tak ciężkich momentach brała do ręki zrobione przed laty zdjęcie i przyglądała się swojej opiekunce. Wciąż zastanawiała się kim jest urocza kobieta ze zdjęcia. W pewnym momencie swojego życia dorosła już dziewczynka postanowiła odnaleźć pielęgniarkę.

Po 20 latach bezowocnych poszukiwań postanowiła zaangażować do śledztwa popularne media społecznościowe. Dzięki ogromnej społeczności internetowej Amanda szybko dotarła do koleżanki kobiety - Angeli Leary. Ta wyznała, że w 1977 roku pracowała z dziewczyną ze zdjęcia w szpitalu Albany Medical Center w stanie Nowy Jork. Poszukiwaną okazała się już 69-letnia pielęgniarka Susan Berger. Amanda zdobyła kontakt do kobiety i prawie 40 lat po wypadku miało miejsce ich wzruszające spotkanie. 

Kobiety uściskały się gorąco. Susan opisała Amandę jako wyjątkowo spokojne i ufne dziecko, co jej zdaniem jest niepodobne do maluchów, które właśnie odbyły poważną operację. Przyznała też, że nigdy nie zapomniała małej poparzonej kruszyny, którą opiekowała się tamtego dnia.

Kliknij "Następna strona", aby zobaczyć zdjęcie pielęgniarki.

ZOBACZ TAKŻE:
1. Nie musisz cierpieć na diecie. 15 zdjęć, które są dowodem, że nie trzeba się głodzić, by mieć idealną sylwetkę
2. 10 niepozornych objawów świadczących o tym, że mogłeś mieć udar i o tym nie wiedzieć. W krótkim czasie może nastąpić kolejny
3. Kim jest mąż Beaty Szydło? 10 szokujących faktów z rodzinnego życia byłej premier, o tym wolałaby nie mówić
 

Następna strona