Dziewczynka nie może chodzić, ani siedzieć. Po zobaczeniu, co robi ostatkiem sił, trudno nie płakać

Dziewczynka
instagram.com/katerinab.ru
Wstecz

1 z 14

Dalej

Dziewczynka

Dziewczynka stara się radzić z bolesną codziennością. Rodzice, siostra i ukochany pies to najbliższe jej osoby. Hobby pozwala nabrać kolorów i ułatwić przeżycie kolejnego dnia. 10-latka ma niesamowity talent.

Dziewczynka nie może siedzieć, ani chodzić. Większość dnia spędza na wózku lub leżąc na łóżku i bawiąc się ze swoim pieskiem. Ekaterina Borodulkina z Moskwy miała zaledwie 3 miesiące, kiedy zaczęły się jej poważne kłopoty ze zdrowiem.

Choroba okazała się być bezlitosna. Lekarze początkowo rozkładali ręce i nie wiedzieli co dokładnie dolega małemu dziecku. W końcu po kilku latach padła diagnoza: dystrofia mięśniowa Duchenne’a. To choroba genetyczna, która doprowadza do zaniku mięśni. Mięśnie są z czasem zastępowane przez tłuszcz i zwykłą tkankę łączną.

10-latka nie może żyć bez wózka inwalidzkiego i aparatu tlenowego. Wymaga pomocy rodziców w każdej najmniejszej codziennej czynności. Znalazła jednak hobby, przy którym zapomina o wszystkim. Poszła nawet do specjalnej szkoły. To, co robi w wolnym czasie niesamowicie ją relaksuje i wywołuje zachwyt wśród internautów. Niejedna osoba chciałaby umieć robić takie rzeczy. Dziewczynka przy ograniczonych ruchach pokazuje swoje ukryte zdolności.

Kliknij "Następna strona" aby zobaczyć, jak chora dziewczynka radzi sobie z codziennością.

Zobacz także:

  1. Wybierz jedną postać z drzewa, a dowiesz się, kim skrycie jesteś. Uważaj, prawda może okazać się bolesna
  2. Najlepsze pomysły na prezent pod choinkę, który spodoba się każdemu. Koniecznie sprawdź, czy udało Ci się trafić
  3. Ich usta wyglądają jak mordki kreta. Nowa moda w zabiegach botoksem, kuriozalna i niesmaczna
  4. Zrzuciła 95 kg w 1,5 roku. Nawet własna matka nie mogła jej rozpoznać, totalna metamorfoza

Źródło: Webniusy

Następna strona