Dziewczynka urodziła się z niezwykle rzadką chorobą. Starzeje się 10x szybciej niż wszyscy, jej zdjęcia mogą być wstrząsem

Dziewczynka starzeje się w zastraszającym tempie
Facebook
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

Dziewczynka starzeje się w zastraszającym tempie

Dziewczynka przez całe swoje życie musiała radzić sobie ze śmiertelną chorobą. Rodzice robili wszystko, by nie odstawała od innych dzieci. Wiedzieli, że kiedyś nastąpi ten moment - moment pożegnania.

Dziewczynka była wyczekiwanym dzieckiem kochającej się pary. Ciąża początkowo rozwijała się prawidłowo, a mama regularnie miała wykonywane wszystkie ważne badania. Nic nie zwiastowało śmiertelnej choroby.

Lucy urodziła się w 2009 roku. Krótko po urodzeniu zdiagnozowano u niej syndrom Hutchinsona-Gilforda, inaczej znany jako progeria. To rzadka choroba, która atakuje dzieci i powoduje, że starzeją się w zastraszającym tempie. Do tej pory odnotowano jedynie 40 przypadków progerii na całym świecie. Osoby obciążone tym syndromem nie dożywają nawet 13 lat.

Dzieci chore na progerię początkowo wyglądają jak zdrowe noworodki. Schorzenie pokazuje swoją siłę dopiero w okresie 18-24 miesięcy po narodzinach. Dziecko wygląda jak miniatura starszej osoby - wypadają mu włosy, główka jest nieproporcjonalna w stosunku do reszty ciała, skóra się marszczy i staje się prawie przezroczysta, a spalanie tkanki tłuszczowej jest znacznie przyspieszone, co skutkuje bardzo niską wagą.

Lucy niedługo po narodzinach musiała także przejść operację biodra, by móc mieć swobodę poruszania nogami. Medycyna nie daje żadnych szans dla chorych na progerię - dziewczynka nie mogła ani spowolnić swojego starzenia ani ulżyć w bólu.

Rodzice Lucy robili wszystko, by nie odbiegała od swoich rówieśników. Organizowali jej masę rozrywek, wyjazdy w ciekawe miejsca, kupowali mnóstwo zabawek i kolorowe sukienki, na punkcie których miała prawdziwego bzika. Rodzice dziewczynki założyli także fundację, która ma pomagać chorym na progerię.

Dziewczynka nie dożyła 13. urodzin - zmarła w wieku 8 lat, a jej śmierć była ciosem dla jej rodziców. W pewnym momencie poczuła się bardzo źle, a już kilka godzin potem nie żyła. Mama i tata postanowili pożegnać ją w najbardziej kolorowy sposób, wiedzieli, że tego by chciała - jej trumna była różowa, przyozdobiona tęczą, a kwiaty składane przez żałobników również były w intensywnych barwach.

Kliknij "Następna strona", aby zobaczyć zdjęcia Lucy.

Zobacz także:

  1. Zgwałcił żonę i nieprzytomną schował w garażu. Ale najgorsze zrobił jej dopiero potem, jej zdjęcia przerażają
  2. Pogrzeb pana był dla psa wstrząsem. Przebieg uroczystości rozdziera serce, wszystko jest na zdjęciach
  3. Mieszka z tysiącem kotów, została ich mamą. Widząc zdjęcia jej domu usiądziecie, ostatnie powala
  4. Pozwoliła mężowi, by przez tydzień wybierał jej ubrania. Zdjęcia stylizacji powalają, ostatnie to totalny odlot

Źródło: Webniusy

Następna strona