Dała nieprzytomnej siostrzyczce całusa w brzuszek. Nawet lekarze nie mogli uwierzyć, co się później wydarzyło

Dziecko
.
Wstecz

1 z 7

Dalej

Dziecko przyszło na świat zdecydowanie za wcześnie, bo w 29 tygodniu ciąży. W wyniku tego mała dziewczynka już od pierwszych dni życia musiała zmagać się z ogromnymi problemami zdrowotnymi. Pewnego razu leżała nieprzytomna w szpitalu i kiedy już wszyscy tracili nadzieję, jej siostra pocałowała ją w brzuszek. Wtedy stało się coś, co zmroziło wszystkim krew w żyłach. Nawet lekarze dotąd nie widzieli czegoś takiego.

Dziecko tej pary urodziło się jako wcześniak. Kiedy Popy Smith przyszła na świat ważyła zaledwie niecały kilogram. Spędziła aż trzy miesiące na oddziale neonatologii, gdzie została gruntownie przebadana i wydawało się, że dziewczynka jest silna i będzie zdrowa. Kiedy rodzice mogli wreszcie zabrać ją ze szpitala, ważyła ponad dwa kilogramy.

Rodzice i starsza siostra Popy byli niesamowicie szczęśliwi, że po początkowych komplikacjach wszystko się ustabilizowało. Dziewczynka zaczęła często ulewać jedzenie, co bardzo zaniepokoiło rodziców. Kiedy ponownie trafili na oddział, lekarze stwierdzili u niej zespół Möbiusa.

To rzadki zespół wad wrodzonych, który polega na niepełnym rozwinięciu się dwóch ważnych nerwów czaszkowych, odpowiedzialnych za mimikę twarzy. Chorzy cierpiący na tę chorobę nie mogą się uśmiechać ani nawet mrugać, a z powodu ograniczonych ruchów języka mają problemy także z przyjmowaniem pokarmu i mówieniem. Niestety często obok najbardziej typowych objawów występują również dodatkowe wady o podłożu neurologicznym.

Kiedy dziewczynka leżała nieprzytomna w szpitalu, rodzina nie opuszczała jej nawet na krok. Starsza siostra bardzo mocno przeżywała jej chorobę i nawet na moment nie traciła wiary w to, że jej maleńka siostrzyczka jeszcze się obudzi. Postanowiła pocałować ją w brzuszek, tak, jak robiła to zawsze. To, co wydarzyło się zaraz po tym, wstrząsnęło wszystkimi. Lekarze ze zdziwienia przecierali oczy.

Kliknij Następna Strona, żeby dowiedzieć się więcej.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Co przyniesie nowy rok? Imponujący horoskop na 2020, trzy znaki zodiaku mogą już skakać ze szczęścia
2. Byli największymi dziecięcymi gwiazdami PRL. Trudno dać wiarę, jak potoczyły się ich losy
3. Jak tylko usłyszy kolędy, zalewa się łzami. Powód kruszy każde serce
4. Ich śmierć do dzisiaj rodzi wiele pytań. 15 największych gwiazd "Świata według Kiepskich", których nie ma już między nami
 

Następna strona