Koniecznie ostrzeż swoje dziecko. Dłubanie w nosie jest nie tylko obrzydliwe, ale także niezwykle niebezpieczne

Dziecko
.
Reklama
Wstecz

1 z 12

Dalej

Dziecko bardzo często dłubie w nosie, nie zdając sobie sprawy z poważnych konsekwencji, jakie niesie za sobą ta czynność. Dlatego rodzice powinni być w pełni świadomi tego, jakie niebezpieczeństwo kryje się za pozornie niewinnym pchaniem palców do nosa. Przedstawiamy, dlaczego tak jest, by oduczyć pociechę tego okropnego nawyku.

Dziecko z ciekawości potrafi wetknąć swoje małe paluszki dosłownie wszędzie, dlatego nierzadko lądują one właśnie w nosie. Jest to czynność, która jest powszechnie uznawana za niehigieniczną i budzącą wstręt. Może powodować zranienia, infekcje, a także perforację błony nosowej. Każdy, gdy był dzieckiem i ukradkiem próbował włożyć palec do nosa, został skarcony przez rodziców. Widok dzieci szukających w nosie kóz jest jednak wciąż dość powszechny, choć zawsze tak samo odrażający. 

Mimo tego, że dłubanie w nosie jest czynnością fizjologiczną, która pomaga w pozbyciu się zalegającej w nim wydzieliny, to uznawane jest za zachowanie znacznie przekraczające granice dobrego smaku. Oprócz negatywnych skutków społecznych dłubanie w nosie jest także niekorzystne dla zdrowia. Warto również wiedzieć, że często ma to związek z zaburzeniami emocjonalnymi i w takich sytuacjach wymaga to specjalistycznej pomocy.

Wśród czynników chorobowych, które mogą być przyczyną dłubania w nosie, wyróżnia się także alergię, krzywą przegrodę nosową lub polipy w nosie. To także czynność, która bardzo często związana jest z zapaleniem zatok oraz nosa, co z kolei powoduje suchość w nosie oraz zaschniętą w nim krew.

Warto od najmłodszych lat oduczać dziecko tego nawyku, ponieważ może on nieść za sobą poważne skutki, które będą mu dokuczać przez kolejne lata. Przedstawiamy, dlaczego tak ważne jest pilnowanie dziecka, by nie wsadzało palców do nosa.

Kliknij "Następna Strona" żeby dowiedzieć się więcej.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Bajeczne obiady z ziemniaków. Wiadomo z czym łączyć, by oszałamiająco wpływały na dietę
2. Wszystkie kobiety Jarosława Kaczyńskiego. Jedna złamała mu serce
3. Miała adoptować dziecko tuż po narodzinach. Zobaczyła twarz noworodka i przerażona uciekła, dla wielu te zdjęcia mogą być wstrząsem
 

Następna strona