Co zrobić, gdy dziecko jest niegrzeczne? 10 niezawodnych porad od najlepszych psychologów

Autor Michał Kubacki - 22 Maja 2019

Dziecko trudno jest wychować z głową. Bardzo często tracimy cierpliwość, krzyczymy, płaczemy, nie dajemy sobie rady z wychowaniem potomka, to wszystko prowadzi do wielu problemów, które mogą mieć wpływ na dorosłe życie naszej pociechy. Wychowujemy dziecko tak, jak sami byliśmy wychowywani, zdarza się nam popełniać błędy naszych rodziców. Co zrobić, gdy niesforny maluch jest niegrzeczny? Oto 10 porad, które dałby każdy psycholog początkującym rodzicom.

Dziecko najtrudniej jest wychowywać, gdy przekroczy wiek 3-4 lat. Wtedy zaczynają się pierwsze problemy. Dzieci zaczynają wtedy sprzeciwiać się swoim rodzicom, pragną atencji, przez co dają o sobie znać w często irytujący rodziców sposób. Zdarzają się oczywiście spokojne pociechy, które w ogóle nie wykazują takich zachowań w takim wieku, lecz są to wyjątki.

Dzieci potrafią nieźle dać w kość. Każdemu znane są klasyczne zachowania, takie jak tupanie w sklepie, krzyk i płacz w miejscu publicznym. Dzieci chcą w taki sposób pokazać swoją obecność. Chcą się czuć istotne i potrzebne. Potrafią awanturować się o najmniejszą rzecz, która dla nas może wydawać się głupotą. Ważne, aby okazywać dzieciom czułość i miłość. O tych bardzo ważnych wartościach często zapomina się w tych czasach, przez co jako osoby dorosłe mają problem z zawiązaniem relacji, okazywaniem uczuć oraz mają skłonności depresyjne.

Należy pamiętać, że wychowanie dziecka realnie wpływa na jego przyszłość. Źle wychowane dziecko będzie wykazywać złe zachowania jako dorosły, czego naoczne przykłady możemy zaobserwować wszędzie, gdzie się tylko da. W Internecie jest cała masa hejtu, ponieważ dzieci nie są uczone, jak godzić się z porażką lub jak opanować zazdrość i czerpać z niej inspirację do ciężkiej pracy. W dzisiejszych czasach nie mamy czasu na to, aby rozmawiać z dziećmi, co też wpływa na ich rozwój. W zależności od środowiska brak kontaktu z dzieckiem może spowodować albo depresję w wieku nastoletnim, albo wpadnięcie w złe towarzystwo, czasem jest to nawet podawane jako przyczyna samobójstw nastolatków. Jak wychować dziecko? Co zrobić, gdy jest niegrzeczne? Oto 10 porad, które na wychowanie dziecka dałby młodym rodzicom każdy psycholog.

Kliknij "Następna strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News