Znamy cechy, dzięki którym możesz sprawdzić, czy Twoje dziecko jest wyjątkowym geniuszem. Najważniejsza jest piąta z nich

Dziecko czy to geniusz
Unsplash/Alexis Brown
Reklama
Wstecz

1 z 7

Dalej

Znamy cechy, dzięki którym możesz sprawdzić, czy Twoje dziecko jest wyjątkowym geniuszem. Najważniejsza jest piąta z nich

Dziecko jest niewątpliwie wielkim szczęściem dla rodziców. Każdy chciałby, aby jego potomek okazał się wyjątkowo utalentowany i zrobił niebywałą karierę. Jedni woleliby sławnego sportowca, inni natomiast genialnego naukowca. Okazuje się, że jest kilka znaków, które wskazuje na nadzwyczajne zdolności malucha.

Wielu rodziców, aby ich dziecko było wszechstronnie utalentowane, zapisuje je na mnóstwo zajęć dodatkowych. Ich pociechy są kompletnie zawalone obowiązkami do tego stopnia, że często brakuje im czasu na spotykanie się ze znajomymi, czy zwyczajną zabawę. Może być to jednak sporym błędem - nie każdy ma predyspozycje do wielu dziedzin, a zmuszając dzieci do pewnych czynności, zwyczajnie je do nich zniechęcamy.

Niektórzy, aby sprawdzić możliwości swoich dzieci, już we wczesnym wieku robią im testy IQ. Nie zawsze są one wymierne, a do tego nie gwarantują w przyszłości sukcesu zawodowego. Jednak wysoki iloraz inteligencji zapewnia dobry start, dzięki któremu odpowiednio pokierowany młody człowiek, może zrobić oszałamiającą karierę.

Jak się okazuje, niektóre cechy "liderów" i wyjątkowych geniuszy objawiają się już w bardzo wczesnym okresie rozwoju. Takie dzieci wyróżniają się na tle rówieśników i nierzadko trafiają do klas z dziećmi starszymi od nich. Te symptomy mogą być wyjątkowo trudne do rozpoznania. Co więcej, wiele zachowań dziecka może pozornie wskazywać, że jest wręcz przeciwnie. Zachowania, które dla rodziców przejawiają się jako niewłaściwe, mogą być symptomem geniuszu. Świetnym przykładem jest Steve Jobs, twórca gigantycznej korporacji Apple, który na swoich studiach wytrzymał zaledwie 6 miesięcy. Oczywiście nie oznacza to, że niechęć do nauki jest oznaką inteligencji.

Ponadto konsekwencje niezauważenia symptomów wyjątkowej inteligencji, również mogą być dosyć przykre. Pociecha może nie rozwinąć dostatecznie skrzydeł lub być wręcz hamowana przez rodziców, którzy nie poznali się na jego potencjale. W efekcie gigantyczny potencjał, jaki drzemie w dziecku, zostanie niewykorzystany lub będzie odkryty zbyt późno, przez co nadgonienie rówieśników może być już niezwykle trudne do zrealizowania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Uwielbiany piosenkarz jest ciężko chory. Codziennie przyjmuje tonę leków, wygląda strasznie
  3. Znany polski aktor wywołał kontrowersje na pogrzebie Staraka. Uwaga! TVN wyemitowała materiał odkrywający prawdę o artyście
  4. Chciał tylko pojechać hulajnogą. Polsat poinformował o okropnej śmierci
  5. Znamy prawdziwy powód, dla którego Beata Tyszkiewicz odeszła z Tańca z Gwiazdami. Niewyobrażalnie smutny

[view-gallery id=390143]

Źródło: Wirtualna Polska

Następna strona