Dziecko zamarzło na śmierć 500 lat temu. Badając ciało lekarze nie mogli przewidzieć, jak to się skończy, ostatnie foto tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Dziecko
National Geographic
Wstecz

1 z 15

Dalej

Znalezione dziecko sprzed 500 lat.

Dziecko ma około 14-15 lat. Żyło mniej więcej 500 lat temu. Jej ciało zostało znalezione wysoko w górach, a jego odkrycie wywołało prawdziwe emocje. To pierwszy przypadek tak dobrze zachowanych zwłok, które mogły zostać zbadane przez najlepszych ekspertów. 

Nadano jej na imię Maiden. Jej wiek oceny przez archeologów budzi wielkie emocje, ale najważniejszym pytaniem jest, co małe dziecko, robiło samo w górach. Okazuje się, że wysokość na którym została znaleziona dziewczynka, to około 6000 m. Okrzyknięta największym, naukowym fenomenem, została bardzo dokładnie przebadana. 

Dzięki warunkom atmosferycznym, w których znalazło się jej ciało, możliwe jest dzisiaj przeprowadzenie wielu niesamowitych badań. Przy okazji medycznych doświadczeń, na jaw wyszła prawda, której nie chcieliśmy wiedzieć. Wyniki badań nad ciałem zamarzniętego dziecka pokazują, że nie wszystko w jej życiu było takie, jak by chciała. Trafił jej się wyjątkowo ciężki los, o czym można dowiedzieć czytają i oglądają kolejne zdjęcia w tej galerii. 

Kliknij Następna strona, by poznać całą historię zamarzniętego dziecka.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Genialny psychotest, który szczegółowo określi Twoją osobowość. Jego skuteczność zawstydza nawet psychologów
2. 7 najrzadszych ras psów. Nigdy ich nie zobaczysz na spacerze, tylko nie liczni je posiadają
3. 11 przerażających zdjęć, których nie można wytłumaczyć. Od 10 będziecie mieć koszmary, tylko dla odważnych
4. Nowa moda wśród nastolatek przeraża lekarzy. Paskudne, co wyprawiają ze swoją twarzą
 

źródło: National Geographic

Następna strona