Dramatyczne wyznania gwiazd! Cierpią na psychiczne choroby

Choroby psychiczne
Instagram.com/@katarzynacichopek
Reklama
Wstecz

1 z 19

Dalej

Choroby psychiczne wciąż stanowią w naszym społeczeństwie przerażający temat tabu. Tym bardziej godne pochwały wydaje się postępowanie gwiazd, które otwarcie mówią o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym, nie wstydzą się tego oraz chętnie dają rady swoim fanom w tym zakresie. Większość celebrytów przyznaje, że ze względu na sławę, a co za tym idzie również zasięg, jaki mają ich słowa, mogą przestrzec innych ludzi i uświadomić ich o bardzo poważnych zagrożeniach związanych z chorobami psychicznymi. Przedstawiamy znanych i lubianych, którzy nie bali się mówić o swoich słabościach.

Choroby psychiczne to coś, na co według badań przeprowadzanych przez specjalistów, cierpieć może zdecydowana większość społeczeństwa, a bardzo niewiele z tych osób zdaje sobie z tego w ogóle sprawę. Prawda jest taka, że każdy z nas może cierpieć na wiele dolegliwości dotykających nasz umysł, co zwykle nie wiąże się od razu z na tyle oczywistymi objawami, aby wzbudzało od razu nasze podejrzenia i niepokój. W kwestii chorób psychicznych szczególnie ważnym aspektem jest świadomość choroby, ponieważ im dłużej nie będziemy zauważać powagi sytuacji, tym trudniej będzie nam się wyleczyć. Dlatego często się zdarza, że znane osoby otwierają się i opowiadają o swoich osobistych przeżyciach związanych z ich zdrowiem psychicznym. Dzięki ich wyznaniu wiele osób może uświadomić sobie, że dotyka ich podobny problem, który lekceważony, może doprowadzić do katastrofalnych skutków.

Najgorsze w takich schorzeniach jest to, że bardzo wiele ludzi - nawet podejrzewając, że mogło je to spotkać - woli się do tego nie przyznawać publicznie. Specjaliści wciąż podkreślają, że ludzie niestety wstydzą się swoich słabości - zwłaszcza tych psychicznych - i wolą starać się uporać z nimi na własną rękę, co rzadko jest skuteczne, a niekiedy znacząco pogarsza całą sprawę. Wciąż istnieje również wielu ludzi, którzy są przekonani, że wybranie się choćby na kontrolne spotkanie z lekarzem jest ujmą na honorze, nie mówiąc już nawet o rozmowie z psychologiem. Niestety pojawiają się głosy, że jest to "robienie z siebie wariata" i - choć to myślenie jest całkowicie błędne - wierzymy w to i staramy się żyć ze swoim problemem. 

Niestety takie zachowanie bardzo często odbija się nie tylko na samym chorym, ale również jego bliskich. Cierpią kontakty z rodziną, krewnymi i przyjaciółmi. By ktoś nie zauważył, że z jakiegoś powodu cierpimy, staramy się zamykać w domu, nie przebywać w towarzystwie, co w konsekwencji prowadzi do pogłębienia problemu. Taka sytuacja odbija się także bardzo poważnie na naszej karierze zawodowej, a w dalszej konsekwencji - na życiu codziennym. Chorzy często stają się mniej aktywni w pracy, z czasem jej unikają, decydują się na zostanie w domu, samemu i zrezygnowanie ze stałego źródła dochodu. Ta sytuacja jest już na tyle tragiczna, że brak środków do życia może pogłębiać również nasza chorobę, co tworzy tzw. zamknięty krąg, z którego niesamowicie ciężko się uwolnić nawet z pomocą specjalisty, a samemu często jest to po prostu niewykonalne. 

Osoby chore wyjątkowo często skupiają się również na tym, że to nieszczęście spotkało tylko ich. Bezustannie zadają sobie pytanie, czemu to one są ofiarą i nie chcą uwierzyć, że istnieją ludzie, którzy walczą z tym samym problemem. Choroby psychiczne dotykają każdego, niezależnie od płci i wieku, dlatego tak ważne jest to, by uświadamiać o tym społeczeństwo na jak największą skalę. Szczególnie narażone są na nie osoby sławne, na których wywierana jest ogromna presja. Wielokrotnie już udowadniano, że sukces w show-biznesie powoduje nasilenie się objawów depresji, nerwicy itp. Przedstawiamy znanych i lubianych, którzy nie bali się mówić o swoich słabościach.

Kliknij "Następna strona"

Następna strona