Dramaty gwiazd disco polo. Życie ich nie rozpieszcza

Zenek Martyniuk
Youtube.com/Plejada
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

Potocznie mówi się, że nikt tego nie słucha, ale każdy zna. Chodzi oczywiście o nurt muzyczny, jakim jest disco polo. Wróciło do łask kilka lat temu. Discopolowe hity znów podbijają listy przebojów. Sława, jaką cieszą się wykonawcy disco polo, naraża ich na wiele stresów i przykrości. Oto dramaty, jakie dotknęły gwiazdy tego gatunku!

Disco polo nazywane jest przez wielu muzycznym folklorem miejskim. Inni mówią, że to muzyka chodnikowa. Wyrażenie to było często używane w latach 80. Cieszyło się popularnością głównie w latach 90. XX wieku. Kiedy wszyscy myśleli już, że muzyka nigdy nie wróci do łask, zaskoczyła wszystkich nieoczekiwanym powrotem w 2007 roku. Wtedy disco polo zaczęło być znów na topie.

PWN definiuje disco polo jako rodzaj muzyki dyskotekowej. Sceptycy nie chcą nazywać tego nawet muzyką. Jednak słuchaczy i fanów jest coraz więcej, a na koncerty sław takich jak Zenek Martyniuk czy Tomasz Niecik przybywają tłumy. Zdarza się, że wszystkie bilety wyprzedają się jeszcze tego samego dnia, kiedy trafiają do sprzedaży.

W czym tkwi fenomen? Muzyka ta jest prosta i często nawiązuje w swym charakterze do brzmień ludowych i wiejskich. Pary młode nie wyobrażają sobie wesela bez hitów takich jak "Jesteś szalona" lub "Chłop z Mazur".

Wykonawcy disco polo są bardzo popularni i wzdycha do nich duża część publiczności płci pięknej. Przez to są narażeni o wiele bardziej niż zwykły Kowalski, na porażkę, zagrożenie czy nieprzyjemności. W momencie niefortunnego wypadku czy wpadki od razu są na świeczniku, a kolorowe gazety i portale plotkarskie aż dymią od ilości artykułów na ich temat. Warto pamiętać, że gwiazdy disco polo to zwykli ludzie i spotykają ich nieszczęścia tak jak każdego. Publika i fani wymagają od nich solidnej dawki pozytywnej energii, co może być dla nich szczególnie trudne, gdy zmagają się z poważnymi życiowymi problemami.

Dramaty dotykają jednak każdego. Oto galeria gwiazd disco polo, mówiąca o ich osobistych przeżyciach i ciężkich chwilach.

Następna strona