Dramat Gienka Loski rozrywa serce. Wstrząsające fakty

gienek loska
Youtube.com/GienekLoskaBand
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

Gienek Loska słynie ze swojego niesamowitego talentu wokalnego.  Bluesman, wokalista i gitarzysta z Białorusi osiedlił się na stałe w Warszawie. Wszystko układało się jak w bajce, pokochał to miasto i pracował tam nad swoją muzyką. Chciał zawładnąć polską sceną muzyczną. Niestety historia potoczyła się inaczej i od pewnego czasu walczy o życie. Niedawno jego stan się pogorszył. Oto dramatyczna historia zwycięzcy programu "X-Factor".

Gienek Loska najbardziej znany jest przede wszystkim z występów telewizyjnych. Brał udział w trzeciej edycji programu "Mam Talent" oraz zwyciężył w pierwszym sezonie "X-Factor", gdzie pokonał m.in. Michała Szpaka. Jego mentorem był Czesław Mozil. Wcześniej mogliśmy go słuchać na krakowskich ulicach, przechodnie mogli go tam spotkać prawie każdego dnia i był z tego bardzo znany.

W latach 90 założył zespół o nazwie "Seven B", którego był wokalistą. Koncertował między innymi w Augustowie i Białymstoku. W 1993 roku przyjechał do Krakowa, gdzie występował do 2005 roku. Zespół "Seven B" rozpadł się zaledwie rok później, jednak zdążyli wcześniej nagrać trzy albumy studyjne.

Po sukcesie w talent show, Gienek Loska otrzymał życiową szansę. Pod przewodnictwem Sony Music Polska wydał debiutancki album o nazwie "Hazardzista". Znalazł się on na 5 miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży w Polsce oraz uzyskał status złotej płyty. Otrzymał od losu naprawdę wiele i postanowił zrobić wszystko, co w jego mocy, aby to wykorzystać. Dwa lata później, również z pomocą tej samej wytwórni, wypuścił kolejny album pt. "Dom". Gienka mogliśmy słuchać i podziwiać na koncertach. Ujął publiczność prostotą i skromnością. 

- Nie jestem gwiazdą ani celebrytą. Kiedy ludzie przychodzą do klubu po to, żeby mnie posłuchać, to taką gwiazdą jak najbardziej chcę być - mówi o sobie w wywiadzie dla Polskiej Gazety Wrocławskiej.

Jego historię po udziale "X-Factorze" z zapartym tchem śledziła cała Polska. Życie nigdy nie rozpieszczało Gienka, a gdy zaczął nabierać wiatru w żagle i jego los miał się odmienić, doznał straszliwego wypadku. W programie wydawał się przytłoczony przepychem, publicznością i kamerami. Być może tak stresogenne czynniki w pewnym stopniu spowodowały tragedię, która go dotknęła. 

Gienek Loska jest obecnie w śpiączce. W maju 2018 roku podczas wizyty na Białorusi dostał wylewu krwi do mózgu. Został zoperowany i przeniesiony do domu matki w Białooziersku. Jego tragiczna historia jest naprawdę wstrząsająca i daje do myślenia. Oto szokujące fakty ukazujące tę przykrą sytuację.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona