Donald Tusk nie mówił tego o swojej rodzinie. Cała prawda wyszła na jaw!

Autor Patryk Stachera - 12 Grudnia 2018

Donald Tusk może pochwalić się dużą i szczęśliwą rodziną. Ma kochającą żonę, z którą zawsze może porozmawiać na niemalże wszystkie tematy. Natomiast jego już dorosłe dzieci doczekały się własnych pociech. Były premier zdążył już kilka razy zostać dziadkiem. Wszystko wskazuje na to, że 61-letni polityk na starość będzie miał wokół siebie gromadkę małych pomocników. Co jeszcze musicie wiedzieć o najbliższych szefa Rady Europejskiej?Przedstawiamy tajemnice rodziny Tusków.

Polityk, zostając premierem w 2007 r., musiał się liczyć ze wzrostem zainteresowania mediów nie tylko jego osobą, ale i jego rodziną. W 2011 roku "Super Express" donosił, że polityk zarabia około 233 tys. zł rocznie. Jego wynagrodzenie jednak drastycznie wzrosło, odkąd objął on stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej w grudniu 2014 r. Fundusze te z pewnością wystarczyły na utrzymanie odpowiedniego standardu życia jego rodziny.

Były premier jest z pewnością kochającym mężem i dobrym ojcem. Ponoć w 2010 roku pomógł on swojemu synowi przy zakupie mieszkania. Michał Tusk wraz z żoną i ojcem wziął kredyt w wysokości około 450 tysięcy złotych. Wynika z tego, że polityk dla rodziny zobowiązał się do spłacania banku przez ponad 30 lat. Ostatnią ratę prawdopodobnie będzie musiał uiścić w wieku 88 lat.

Donald Tusk ma w swojej karierze politycznej liczne sukcesy. Pod tym względem trudno przecenić wsparcie wizerunkowe, jakie stanowi dla niego rodzina. Polityk, pomimo swojej czasochłonnej pracy, zawsze starał się znajdować czas dla swoich dzieci, szczególnie odkąd dowiedział się, że zostanie dziadkiem.

Wiadomość o narodzinach pierwszego potomka swojego syna bardzo ucieszyła polityka. Jego pierwszy wnuk przyszedł na świat w 2009 roku. Jednak kariera polityczna Donalda Tuska cały czas się rozwijała. Stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej wiązało się niestety z częstymi wyjazdami. Polityk przyznał w programie "Tomasz Lis na żywo", że ciężko jest mu żegnać się ze swoimi wnukami.

Donald Tusk zapewne bardzo kocha swoja rodzinę i przywiązuje do niej ogromną uwagę. Swojej radości nie ukrywa, zwłaszcza gdy spędza czas ze swoimi wnukami. W mediach społecznościowych publikuje zdjęcia i filmy, na których bawi się z pociechami w roli dziadka.

Czym zajmują się bliscy Donalda Tuska? Jak liczną ma rodzinę? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie, przeglądając naszą galerię poświęconej rodzinnym sekretom polityka.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News