Donald Tusk ma powody do świętowania! Wszyscy mu teraz zazdroszczą

Autor Patryk Stachera - 6 Lutego 2019

Donald Tusk z pewnością ma powody do radości, gdyż ponownie został dziadkiem. Jednak tym razem potomstwa doczekała się sławna córka byłego premiera RP. W Internecie już kilka dni temu pojawiły się spekulacje, które wskazywały na to, że Kasia Tusk urodziła swoje pierwsze dziecko. Aktualnie wszystko jest już pewne, gdyż blogerka została przyłapana z maluchem na rękach. W ostatnim czasie w życiu przewodniczącego Rady Europejskiej sporo się dzieje. Zapraszamy do naszej galerii, w której dowiecie się więcej na temat tych pozytywnych dla niego wydarzeń.

W ostatnim czasie w życiu przewodniczący Rady Europejskiej sporo się dzieje. Poprzednie miesiące przyniosły ze sobą wiele rewelacji, dzięki którym na twarzy byłego premiera RP niejednokrotnie mógł pojawić się uśmiech.

Donald Tusk ma powody do zadowolenia, gdyż już po raz czwarty został dziadkiem. Przed narodzinami pierwszego dziecka Kasi miał okazję powitać na świecie aż trzech potomków swojego syna, Michała. Informacja o narodzinach kolejnego członka rodziny Tusków długo trzymana była w tajemnicy. Powodem jest ochrona prywatności, którą blogerka bardzo sobie ceni. Na ten moment płeć malucha również nie została potwierdzona. Myślicie, że były premier RP doczeka się w przyszłości kolejnych członków swojej rodziny?

Polityk miał również przyjemność znaleźć się na liście "Global Thinkers", która składa się ze stu najbardziej docenionych intelektualistów na naszej planecie. Zestawienie pojawia się każdego roku w amerykańskim dwumiesięczniku "Foreign Policy". Magazyn wyróżnił Polaka w kategorii "Ekonomia i Biznes", uzasadniając swój wybór następującymi słowami:

-Coraz częściej konfrontuje się ze swoim narodem, broniąc integracji europejskiej przed narastającym nacjonalizmem.

To z pewnością niemałe wyróżnienie, gdyż dotychczas na tej liście znalazło się zaledwie trzech Polaków. Magazyn podkreślał jeszcze, że rola szefa Rady Europejskiej w nadchodzących miesiącach będzie jeszcze bardziej istotna. Ma to być związane z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE.

W nowym roku pojawiły się również wyniki sondażu, które również mogły przykuć uwagę byłego premiera RP. Na początku stycznia 2019 roku firma SW Research przeprowadziła badanie, w którym udział wzięło 800 osób. Uczestnicy mieli odpowiedzieć na pytanie dotyczące rezygnacji przewodniczącego Rady Europejskiej ze swojego stanowiska, aby mógł następnie stanąć na czele opozycji. Niemalże połowie pytanych nie spodobał się ten pomysł.

W listopadzie 2018 również przeprowadzono badania, które pomogły wskazać najbardziej zaufanego polityka. W tym zestawieniu Donald Tusk znalazł się na pierwszym miejscu. Zapraszamy do naszej galerii, w której dowiecie się więcej o politycznych, jak i rodzinnych byłego premiera RP.

(Przewiń stronę w górę i kliknij "NASTĘPNY".)

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News