Królowa disco polo ma już 51 lat. Nowe zdjęcia Shazzy zadziwiają!

Disco polo - Bierz co chcesz
Youtube.com/BlueMixTV
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

Shazza zapracowała sobie na tytuł niekwestionowanej królowej disco polo już w połowie lat 90. Przeboje takie jak “Bierz co chcesz”, “Baiao Bongo” czy “Egipskie noce” musi znać każdy fan gatunku. Obecnie wokalistka ma 51 lat. Na najnowszych zdjęciach nie widać jednak upływu czasu, co wydaje się dość szokujące.

Shazza, właściwie Marlena Pańkowska, zaczynała solową karierę muzyczną w pierwszej połowie lat 90. Jej charakterystyczny głos i niepowtarzalny wizerunek sceniczny stosunkowo szybko zapewniły jej ogromną popularność w całym kraju. Jej krótka czarna fryzura stała się niezwykle rozpoznawalna.

Kolejne albumy, w tym “Baiao Bongo” i “Egipskie noce”, przyniosły jej niespotykany wręcz sukces na polskim rynku muzycznym. Czterokrotnie zdobywała złotą płytę, a dwukrotnie platynową. Do 2007 roku sprzedała powyżej 2,5 mln egzemplarzy swoich nagrań.

Ponadto, wylansowała niezliczoną liczbę przebojów. Wideoklipy do jej piosenek stanowiły nieodłączną część emitowanego na antenie Polsatu programu “Disco Relax”. Teledysk do utworu “Bierz co chcesz” okazał się prawdziwą sensacją dla fanów i zapisał się w historii gatunku.

Po roku 2000 wokalistka postawiła na muzykę w klimatach popowych i dance’owych. Album “Jestem sobą” był pierwszym widocznym efektem tej decyzji. Niestety, ta zmiana nie przyniosła jej popularności na poziomie porównywalnym do tej z lat 90.

Później królowa disco polo co pewien czas przypominała o sobie, występując na koncertach, a także nagrywając nowe utwory i teledyski. W charakterze jurora występowała też w programie “Disco Star” na kanale muzycznym Polo TV.

Choć muzyka disco polo w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans, wśród nowych wykonawców trudno znaleźć gwiazdę tego samego formatu co Shazza. Piosenkarka dwa lata temu świętowała ćwierćwiecze swojej działalności artystycznej. Ostatnio mogliśmy ją zobaczyć w programie “Dzień Dobry TVN”, gdzie opowiadała o sobie jako spełnionej kobiecie po 50.

Trudno nie zauważyć, że upływ czasu zdaje się nie działać na wokalistkę. Ostatnio publikowane jej zdjęcia robią ogromne wrażenie na fanach jej muzyki. Zapraszamy do naszej galerii, w której prezentujemy, jak Shazza zmieniła się przez lata swojej kariery i jak wygląda dziś.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona