Największe gwiazdy disco-polo 20 lat temu. W życiu nie uwierzycie, jak kiedyś wyglądali oni i ich życie, 4 bardzo trudno rozpoznać!

disco polo
Youtube.com/AKCENT - Oficjalny
Reklama
Wstecz

1 z 16

Dalej

Disco polo to muzyka, która potrafi porwać do tańca każdego. Ikony tego gatunku koncertują od ponad 20 lat. Ich popularność stale rośnie i ciągle zadowalają swoich fanów nowymi utworami. Przedstawiamy, jak się zmieniły gwiazdy disco polo z lat 90. 

Disco polo to specyficzny gatunek muzyczny, który powstał w Polsce jako odmiana eurodance i muzyki biesiadnej. Na początku uważany za muzykę chodnikową lub podwórkową. Żartobliwie określany jako muzyka, której nikt nie słucha, ale wszyscy ją znają. Często zdarza się, że na rodzinnych uroczystościach znajdzie się członek rodziny, który będzie zachęcał do tańca przy skocznych rytmach i nagle okazuje się, że znamy tekst każdego utworu. Wiąże się to z faktem ogromnej popularności tego gatunku. Swego czasu był on wszechobecny w mediach, radiu i telewizji. Jest to muzyka grana najprawdopodobniej na każdym polskim weselu.

Gwiazdy disco polo powstają jak grzyby po deszczu, ale jest kilka wyjątkowych formacji, które koncertują nieprzerwanie od kilku lat i mają ugruntowaną pozycję na rynku. Wśród nich znajdziemy takich gigantów jak Akcent, Classic czy Bayer Full. Ten ostatni jest pierwszym, udokumentowanym przedstawicielem tego gatunku.

Gatunek od 2017 roku przeżywa swoje odrodzenie. Nowo powstałe zespoły, które obecnie wiodą prym obok starych wyjadaczy to przykładowo zespół Weekend, Piękni i młodzi lub Czadoman. Mimo prostoty kompozycyjnej, rubasznych i prostolinijnych tekstów, pomysłów nie brakuje i stale odkrywamy nowe porywające do tańca utwory.

Muzyka ta spotyka się też z ostrą krytyką fanów innych gatunków muzycznych. Jest to być może spowodowane prostotą. Subkultura wielbicieli tego nurtu znacznie się różni od np. fanów metalu i dlatego te różnice powodują konflikty. Obie strony na przemian zarzucają sobie prymitywność i "fanatyzm" w odniesieniu do gwiazd poszczególnych gatunków.

Zwolennicy disco polo argumentują, że obecnie na gatunek muzyczny wpływa dobroczynne oddziaływanie postępu technologicznego, a wykonawcy starają się unikać śpiewania z playbacku i polepszają jakość tekstów i muzyki. Giganci zabawiają gawiedź od bardzo dawna. Niektórzy z nich od ponad 20 lat. Przedstawiamy, jak na przestrzeni lat zmieniły się największe gwiazdy tego nurtu.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona