Wszyscy się o nich baliśmy! Wypadki gwiazd disco polo [ZDJĘCIA]

Disco polo
Pixabay
Wstecz

1 z 11

Dalej

Disco polo jest nadal jednym z najpopularniejszych nurtów muzycznych na polskim rynku. Jego odrodzenie zaczęło się zimą 2007 roku. Okazuje się, że wiele z popularnych gwiazd tego gatunku przeżyło wypadki samochodowe. Przedstawiamy 8 wykonawców, którzy doznali tej nieszczęsnej tragedii i ledwo uszli z życiem.

Disco polo aktualnie przeżywa swoją drugą młodość. Największe hity znowu wracają na najwyższe miejsca list przebojów, a wykonawcy tego gatunku mogą ponownie cieszyć się popularnością. Niektórych sława zgasła już dawno i ze względu na wiek i zdrowie nie mogą już tworzyć nowych przebojów, ale swoimi poprzednimi udało im się zająć godne miejsca jako reprezentanci tego gatunku. Są takie nazwiska, o których już od jakiegoś czasu jest cicho, ale wciąż pamiętamy, kim są i znamy ich utwory.

Disco polo jest muzyką taneczną, która w Polsce swój początek miała w latach 80. Początkowo nazywano ją muzyką chodnikową lub podwórkową. Jej największą popularność jednak przypisuje się do lat 90. Następnie sława tego gatunku stopniowo malała, co doprowadziło do ostatecznego upadku na początku XXI wieku. Wtedy wszyscy, którzy nie przepadali za tego typu muzyką, cieszyli się, że w końcu jej fenomen dobiegł końca. Kilka lat później jednak gatunek ten wrócił do łask, a było to zimą 2007 roku. Aktualnie słownik języka polskiego definiuje ten nurt już nie jako muzykę chodnikową, a jako polską odmianę muzyki dyskotekowej o prostych melodiach. Co prawda teraz w klubach raczej rzadko słyszy się utwory klasyfikujące się jako disco polo i młodzież raczej stroni od tego gatunku. Jednak tak to już jest, że nikt nie słucha, ale wszyscy znają tekst, który wpada w ucho i łatwo go zapamiętać.

Gwiazdy disco polo przeważnie cieszą się dużą popularnością i często są zapraszane na różne wydarzenia, takie jak przykładowo sylwester czy inne tego typu imprezy, na których organizowane są koncerty na żywo. Niektórzy artyści po odrodzeniu wykonywanego przez nich gatunku wznowiły swoją działalność, inni z kolei dali sobie spokój.

W sezonie letnim odbywa się kilka festiwali poświęconych muzyce disco polo, z czego największymi są organizowany od lipca 1996 roku Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie i od 2011 roku w Kwakowie koło Kobylnicy - Disco Hit Festival - Kobylnica. Występują na nim największe gwiazdy polskiej muzyki tanecznej i przyjeżdża tysiące fanów z całej Polski.

Wypadki samochodowe zdarzają się codziennie niezależnie od tego, czym przemierzamy swoją trasę. Gwiazdy często muszą pokonywać duże odległości podczas trasy koncertowej i bywało tak, że nie dojechali na koncert cali i zdrowi. Wtedy drżała cała Polska na czele z największymi fanami. Niektórzy wykonawcy ledwo uszli z życiem.

Disco polo spotyka się z ostrą krytyką ze strony zwolenników innych gatunków muzycznych, którzy zarzucali mu prymitywność muzyki, naiwność tekstów, niski poziom wykonawstwa i brak oryginalności. Fala krytyki nie wpływała jednak na popularność tej muzyki. Sami zwolennicy tego gatunku i zespoły go wykonujące argumentują, że aktualnie postępuje profesjonalizacja disco polo, warstwa muzyczna i tekstowa poprawiła się, a wykonawcy coraz częściej unikają śpiewania z playbacku.

Gwiazdy muzyki disco polo mogą cieszyć się dużą popularnością, przy tym inkasując niemałe pieniądze za koncerty. Czasami liczą sobie nawet więcej niż wykonawcy jakichkolwiek innych gatunków. Ich fani to przeważnie starsze pokolenie, które pamięta jeszcze pierwsze czasy świetności tego gatunku, wśród młodzieży bardzo rzadko zdarza się, żeby ktokolwiek był fanem.

Media często poświęcają nagłówki przedstawicielom muzyki disco polo, a gdy wydarzy się jakaś tragedia, informacje obiegają cały kraj z prędkością światła. Bywały momenty, że wszyscy drżeli ze strachu podczas tragicznych wydarzeń spotykających największe gwiazdy.

Przedstawiamy nazwiska znanych wykonawców, którzy ulegli wypadkom. Niektórzy mieli na tyle szczęścia, że zakończyło się to tylko koniecznością rehabilitacji, inni z kolei tego szczęścia mieli trochę mniej. Ich niektóre przeżycia mogą zmrozić krew w żyłach.

Kliknij "Następna Strona".

Następna strona