30 codziennych nawyków, które bardzo źle wpływają na nasz mózg. To prosta droga do choroby!

Dieta
Pixabay
Reklama
Wstecz

1 z 31

Dalej

Dieta, styl życia, a nawet miejsce zamieszkania, te czynniki mogą w znacznym stopniu wpływać na kondycję naszego mózgu. Efektywność z jaką pracuje ten ważny organ może się zmieniać w zależności od tego jak dbamy o zdrowie. Okazuje się, że istnieje wiele nawyków, które mogą naprawdę zaszkodzić naszemu mózgowi.

Dieta wpływa na funkcjonowanie naszego mózgu i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Poza nią jest jednak wiele innych czynników, a także złych nawyków, które mogą je osłabiać. Niektóre z tych problemów dotyczą większości Polaków.

W naszej kulturze istnieje wiele niezdrowych zwyczajów i tradycji, które mogą w znaczący sposób ograniczyć prawidłowe działanie naszego mózgu. Wśród nich możemy znaleźć nawyki dotyczące dużej części populacji naszego kraju. Takim przykładem jest nałogowe palenie papierosów i innych wyrobów nikotynowych. Okazuje się, że ich wpływ na nasz układ nerwowy jest ogromny. Zdaniem szkockich i kanadyjskich uczonych palenie tytoniu może powodować znaczne zmniejszenie grubości kory mózgowej tym samym utratę szarych komórek. Przeprowadzone badania wykazały na szczęście, że rezygnacja z papierosów pozwala odwrócić zmiany związane z wcześniejszym nałogiem.

Uzależnienie nikotynowe nie jest jedynym paskudnym nawykiem Polaków niszczącym mózg. Takich zwyczajów jest zdecydowanie więcej. Problem jest na tyle ogromny, że odrzucenie niektórych z nich może wymagać specjalistycznych terapii i wiązać się ze znacznymi zmianami w dotychczasowym, niezdrowym stylu życia. Przedstawiamy zestawienie 30 najpoważniejszych i najbardziej szkodliwych nawyków i czynników ograniczających prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego mózgu.

 

Kliknij "Następna Strona" żeby dowiedzieć się jak biały ryż niekorzystnie wpływa na mózg.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Tata zgwałcił swojego 6 letniego synka razem z kolegami. Dziecko milczało, żeby ojciec nie poszedł do więzienia
2. Ujawniono gdzie naprawdę pracuje Marta Kaczyńska. Szczęki opadną Wam aż do ziemi
3. Julia Wieniawa to prawdziwa seks bomba. 7 zdjęcie tylko dla dorosłych

Następna strona