Marzysz o smukłej sylwetce? 10 błędów, które sprawiają, że twój wysiłek idzie na marne

dieta
Pixabay.com/RitaE
Wstecz

1 z 12

Dalej

Dieta i odpowiednie dopasowanie jadłospisu do naszych potrzeb, stanowią większą część sukcesu na drodze do smukłej sylwetki. Dodajmy do tego ruch i aktywność fizyczną, a otrzymamy wymarzoną formę, którą bez wstydu pochwalimy się na plaży podczas urlopu. Są jednak rzeczy, o których trzeba pamiętać, aby nasz wysiłek nie poszedł na marne. Przedstawiamy co robić, aby zrzucić zbędne kilogramy.

Dieta to podstawa dobrego samopoczucia i smukłej sylwetki. Z odpowiednim doborem składników, określeniem dopasowanej do naszego zapotrzebowania wartości kalorycznej wszystkich posiłków, z dodatkiem ruchu i aktywności fizycznej, możemy zacząć szybko i efektywnie chudnąć, co z pewnością przełoży się na jakość naszego życia. Nie bez powodu tyle się teraz mówi o problemach z otyłością, brakiem ruchu i siedzącym trybie życia. O ile drobna nadwaga nie jest powodem do niepokoju i bardzo łatwo jest się pozbyć kilku nadprogramowych kilogramów, o tyle kilkadziesiąt kilo więcej może już spowodować wiele problemów zdrowotnych, a nawet śmierć.

Dobra dieta to ponad połowa sukcesu na drodze do wymarzonej sylwetki. Ważne jest, aby nie przesadzać i nie popadać ze skrajności w skrajność. Nie możemy nagle z mielonego z dużą porcją ziemniaków i buraczków na obiad, zejść do poziomu małej sałatki. Dobrym pomysłem jest wybranie się do dietetyka. Specjalista pomoże nam dopasować idealną dietę, określi dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i prosto z mostu powie, co musimy zrobić, aby zacząć się zdrowiej odżywiać bez zniechęcania się. Za wszelką cenę należy unikać sytuacji, w których mówimy sobie "dość", następnego dnia katujemy się, po czym i tak wieczorem lądujemy z paczką ulubionych czipsów przed kanapą.

Dieta to coś, przed czym wielu wolałoby uciec. Nic dziwnego, jest cała masa przepysznych, tłustych dań, które tylko czekają, aż napchamy sobie nimi usta. Ze zdrowych i naturalnych składników trudniej zrobić coś smacznego, ale z odrobiną chęci w dobie Internetu możemy z łatwością wpaść na kilka dobrych pomysłów. Najtrudniej jest zacząć. Przygotowaliśmy kilka porad, które pomogą wytrwać w postanowieniu.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona