Jedyna taka dieta, na której możesz bez skrępowania jeść desery! Wystarczy, że będziesz pamiętać o tych kilku zasadach

Dieta
unsplash
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

Dieta chrono, czyli taka, która jest dopasowana do zegara biologicznego, sprawi, że będziesz czuła się tak wyśmienicie, jak jeszcze nigdy dotąd. Ponadto możesz zapomnieć o konieczności odrzucenia słodyczy, ponieważ w tym menu są one uwzględnione. Desery i podwieczorki na pewno zaspokoją Twoje zapotrzebowanie na cukier. Przedstawiamy zasady tej niesamowitej chronodiety, która odmieni Twoje postrzeganie odchudzania.

Dieta idealna powinna nie tylko smakować. Ważne również jest to, aby organizm wykorzystywał jej kluczowe składniki, a nadwyżki energii spalał, zamiast odkładać jako tłuszcz. Żeby to osiągnąć, wcale nie trzeba liczyć wszystkich kalorii czy gramów białka.

Chronodieta uwzględnia zmiany aktywności kluczowych organów i procesów metabolicznych organizmu w ciągu doby. Przewiduje jedzenie 4 posiłków dziennie (w przypadku treningów można dołożyć przekąskę), ale nie w tradycyjnych odstępach 3 godzin. Ich pory powinny odpowiadać czterem momentom wzmożonego wydzielania insuliny w ciągu dnia, które są poprzedzone wydzielaniem kortyzolu.

Noc stanowi dla organizmu wydłużony okres postu, poziom glukozy we krwi pozostaje wtedy w miarę stabilny. U osób zdrowych w nocy występuje również wysoki poziom leptyny, czyli „hormonu” sytości, a niski greliny, „hormonu” głodu. W ciągu dnia z kolei te proporcje są odwrotne. Pierwszy skok poziomu kortyzolu ma miejsce około 2 godziny przed pobudką, a następny, zaraz po niej.

Przedstawiamy jedyną kurację, która wręcz zaleca jedzenie masła, ziemniaków i deserów. Okazuje się, że wcale nie musisz rezygnować ze smacznej kuchni. Poczujesz się nie tylko lżej, ale i młodziej i szczuplej.

Kliknij "Następna Strona" żeby poznać zasady tej diety.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Publiczność i widzowie wstrzymali oddech. Tak niebezpiecznego występu w "Mam talent" jeszcze nie było, drobny błąd mógł zakończyć się śmiercią
2. Właściciele przebrali swoje koty z okazji Halloween. Długo nie zobaczycie nic słodszego, 5 i 6 są przecudowne
3. Ręka kobiety tygodniami była pokryta rybią łuską. Lekarze ją ściągnęli i ich oczom ukazał się oszałamiający widok
 

Następna strona