Czego pod żadnym pozorem nie można jeść przed snem? 16 najbardziej szkodliwych produktów, które je każdy z nas

Dieta, jedzenie przed snem
unsplash/Vladislav Muslakov/
Wstecz

1 z 18

Dalej

Przekąski zakazane przed snem

Dieta od kilku miesięcy staje się swego rodzaju trendem, za którym podąża coraz większa rzesza osób. Śmiało można stwierdzić, że to jeden z lepszych trendów, jaki kiedykolwiek się pojawił, bowiem niesie za sobą wiele korzyści. Zmiana nawyków żywieniowych pozwala nie tylko zgubić zbędne kilogramy, ale i poprawić odporność organizmu, co szczególnie ważne jest w okresie jesienno-ziomowym. Niemniej, choć bycie "fit" jest tak popularne, nie każdy zgłębia wiedzę na ten temat nim wcieli trend w swoje życie, przez co najczęściej popełnia wiele błędów. 

Dieta opiera się nie tylko na zmniejszeniu ilości przyjmowanych w ciągu dnia kalorii czy zamianie produktów na te bardziej wartościowe. To również regularna aktywność fizyczna, ale i odpoczynek, który pomaga zregenerować siły i poprawić pracę metabolizmu. Ważny jest zatem sen, w czasie którego organizm najbardziej odpoczywa. Często jednak osoby na deficycie kalorycznym mogą mieć problemy z zasypianiem, a przynajmniej na samym początku swojej drogi przez dietę. 

Nic w tym dziwnego, bowiem organizm potrzebuje chwili czasu na przystosowanie się do wprowadzanych zmian. Jeśli jednak problem nie ustępuje warto zwrócić uwagę na to, co jest ostatnim posiłkiem, a nawet kiedy był zjedzony. Najlepszym rozwiązaniem jest zjadanie ostatniego posiłku około 2-3 godziny przed snem, by całość miała możliwość się w zdrowy sposób strawić. 

Bardzo ważne jest również to, co zjadamy. Wysoko kaloryczne potrawy, tłuste, słodkie i pełne węglowodanów mogą prowadzić do problemów z zaśnięciem, a nawet nasilać apetyt. W ostatniej fazie dnia będziemy mieli wówczas ochotę na więcej zbędnych przekąsek, a nie mogąc wytrzymać zaczniemy jej jeść i w rezultacie zamiast gubić kilogramy tylko ich przybędzie. 

Powstała nawet lista przekąsek zakazanych, których nie powinno się jeść przed snem. Niektóre mogą budzić spore zaskoczenie, bowiem są regularnie konsumowane przez wiele osób nie zdających sobie nawet sprawy, że to właśnie one przyczyniają się do sennych problemów. 

Kliknij "Następna strona", by poznać kolejną rzecz z listy zakazanych.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Pies dostaje szału na Twój widok? Trenerzy używają 7 sztuczek na uspokojenie zwierzaka, zawsze działają
  2. Myślały, że będzie szałowo, wyszło tragicznie. 12 najbardziej obciachowych sukien ślubnych, na sam widok zgrzyta się zębami
  3. To nie Photoshop, wystarczyła wizyta u fryzjera! Zobacz, jak z kloszardów zmienili się w apetyczne ciacha
Następna strona