Dieta nie musi być cierpieniem. Najlepsze sposoby na skuteczne odchudzanie, 7 punkt może być szokiem

Autor Weronika Szatkowska - 1 Marca 2019

Dieta nie jest jedynym elementem, który pozwala zgubić zbędne kilogramy. Zmiana nawyków żywieniowych to tylko część całego procesu odchudzania. Przedstawiamy kilka porad, które pomogą Ci nie tylko pozbyć się zbędnego tłuszczyku, ale również utrzymać na zawsze niższą wagę.

Istnieje mnóstwo porad pomagających w skutecznym odchudzaniu. Osobom chcącym zrzucić zbędne kilogramy najbardziej zależy na utracie tkanki tłuszczowej, szczególnie gdy zbliża się okres wiosenno-letni. Okazuje się, że nie jest to takie łatwe, jak się wszystkim wydaje.

Jeżeli chudniesz, niekoniecznie oznacza to, że tracisz tłuszcz. Bardzo prawdopodobne, że tracąc kilogramy, tracisz wodę i mięśnie. W odchudzaniu najważniejsze jest zredukowanie tkanki tłuszczowej. Przy nieodpowiedniej diecie, głodówkach i własnych eksperymentach można spalić właśnie tkankę mięśniową. Nazywane jest to katabolizmem. Dochodzi do tego, gdy organizm nie ma wystarczająco wartościowych zewnętrznych źródeł energii (pokarmu) i musi bazować na własnych zasobach. Dlatego ważne jest aby odchudzać się ostrożnie, a nawet poradzić się specjalisty. Są pewne zasady, które możesz wdrożyć do swojego życia, bez porady eksperta. Nie zmienia to faktu, że warto skonsultować swój przypadek z osobą wykwalifikowaną taką jak dietetyk kliniczny, trener personalny czy nawet zwykły lekarz. Jak odchudzać się z głową? Warto nie robić tego bez żadnego przygotowania.

Efektywne odchudzanie może wymagać dużo wysiłku. Jednak wyniki przy stosowaniu się do kilku podstawowych rad i zmianie swoich nawyków żywieniowych, mogą być szokujące. Zrzucenie wagi to tylko częściowy sukcesu, ponieważ najtrudniej jest tę wagę później utrzymać. Organizm musi przyzwyczaić się do nowej masy ciała po utracie zbędnych kilogramów. Pewne zasady wprowadzone w życie mogą sprawić, że tycie będzie dużo trudniejsze niż dotychczas.

Często osoby po redukcji, zadowolone ze swojego wysiłku, mają ochotę wynagrodzić sobie wyrzeczenia. Nie ma gorszego błędu. Może to spowodować nie tylko efekt jojo, ale również powrót do dawnego stylu życia i dawnych nawyków żywieniowych. Wtedy cały trud włożony w odchudzanie idzie na marne, a człowiek zaczyna się demotywować i przestaje wierzyć, że ma szansę kiedykolwiek schudnąć i utrzymać niższą wagę. Specjalnie z redakcją Pikio przygotowaliśmy kilka wskazówek, jak odchudzać się skutecznie i bezpiecznie.

Kliknij "Następna strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News