Przenigdy nie dawaj popularnych produktów swojemu psu! Możesz mu poważnie zaszkodzić

Dieta
Pixabay
Reklama
Wstecz

1 z 16

Dalej

Pies uwielbia jeść i najchętniej zjadłby wszystko, co tylko się da. Do tego za każdym razem prosi nas o jedzenie, kiedy tylko widzi, że cokolwiek spożywamy. Ich uroczym pyszczkom trudno się oprzeć, więc często dzielimy się z nimi jedzeniem. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, jak szkodliwe są dla niech poszczególne produkty. Część z nich może nawet powodować śmierć. Poznaj te 14 produktów, którymi nigdy nie powinieneś karmić swojego zwierzaka. 

Pies zawsze ma apetyt, nawet gdy jadł 10 minut temu. Warto jednak pamiętać, że psie jedzenie nie bez powodu jest odpowiednio wybierane. Kupując swojemu pupilowi przeznaczonego dla niego produkty, masz pewność, że nie wyrządzą mu one krzywdy i nie wpłyną negatywnie na stan jego zdrowia. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że wiele produktów odpowiednich dla człowieka może mieć bardzo niebezpieczny wpływ na organizm czworonoga.

Nie zapominaj także o tym, że flora bakteryjna przewodu pokarmowego psa jest znacznie uboższa niż u człowieka. Niektóre, pozornie bezpieczne produkty spożywcze, mogą wywołać niepożądaną reakcję. Warto zatem dowiedzieć się, czego nie może jeść pupil i co znajduje się na liście zakazanych dla niego produktów, aby uniknąć groźnych konsekwencji.

To bardzo często popełniany błąd wśród właścicieli tych zwierzaków. Podawanie swoim pupilom "ludzkiego jedzenia" może prowadzić nie tylko do otyłości i zaburzeń układu pokarmowego, ale także do poważnych chorób i zatruć. Sprawdź 14 zakazanych produktów, których pod żadnym pozorem nie należy podawać psu. 

Kliknij Następna Strona, żeby poznać produkty. 

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Genialny psychotest, który szczegółowo określi Twoją osobowość. Jego skuteczność zawstydza nawet psychologów
2. 7 najrzadszych ras psów. Nigdy ich nie zobaczysz na spacerze, tylko nie liczni je posiadają
3. 11 przerażających zdjęć, których nie można wytłumaczyć. Od 10 będziecie mieć koszmary, tylko dla odważnych
4. Nowa moda wśród nastolatek przeraża lekarzy. Paskudne, co wyprawiają ze swoją twarzą
 

Następna strona