Najsłynniejsze ofiary anoreksji, które postanowiły zawalczyć o swoje życie, ale było już za późno

Dieta
.
Reklama
Wstecz

1 z 7

Dalej

Dieta nie zawsze jest korzystną opcją dla naszego organizmu, a przesadzanie z nią może prowadzić do prawdziwej tragedii. Anoreksja to bardzo poważne zaburzenie, którego skutkiem może być nawet śmierć osoby chorującej. Niektóre osoby cierpiące na jadłowstręt psychiczny były już w tak zaawansowanym stadium tej choroby, że nawet mimo podjęcia próby walki było już za późno.

Dieta jest czymś, co w dzisiejszych czasach cieszy się ogromną popularnością. Nie tylko wśród kobiet, ale coraz częściej również wśród mężczyzn. Każdy dba o siebie, swoje ciało i organizm. Należy jednak pamiętać, by wszystko robić z głową.

Młode dziewczyny bardzo często ze względu na brak doświadczenia nie myślą o możliwych konsekwencjach, które powodują nieodwracalne szkody dla ich zdrowia. Żyjemy w takich czasach, gdzie na co dzień mamy styczność z wizerunkami idealnie szczupłych modelek, przez co właśnie tak jest przez nas postrzegane piękno ludzkiego ciała.

Bez przerwy dążymy do wyimaginowanego ideału, zamiast zaakceptować siebie, bo przecież nigdy nie będziemy czuli się lepiej, niż wtedy, kiedy pokochamy siebie takimi, jakimi jesteśmy. W rezultacie wiele dziewcząt prowadzących przeróżne diety uzyskuje pożądaną sylwetkę, ale nie wszystkie potrafią się zatrzymać i dochodzą do takiego etapu, w którym zaczynają się głodzić. To prowadzi do rozwoju anoreksji, która jest trudna do wyleczenia i może doprowadzić do śmierci. Wiele osób dotkniętych anoreksją uważa również, że pomimo widocznej niedowagi, w rzeczywistości nadal są otyli.

Mamy nadzieję, że następujące historie niefortunnego losu najsławniejszych ofiar tej choroby powstrzymają wiele dziewcząt i mężczyzn od bezmyślnego pragnienia spełnienia wątpliwych standardów piękna.

Kliknij "Następna Strona" żeby zapoznać się z pierwszą historią.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Rodzice zobaczyli nowe zdjęcie swojej córki i od razu wyrzucili ją z domu. Powiedzieli, że się nią brzydzą
2. Wyglądała jak bezdomna. Kiedy otworzyła usta, ludzie nie byli w stanie powstrzymać wzruszenia
3. Rutkowski pochwalił się domem, który kupił za pieniądze od rodzin ofiar. "Ciemna, januszowa nora"
 

Następna strona