Koronawirusem można zarazić także przez dotyk telefonu, pilota czy klawiatury. Wystarczy je zdezynfekować w prosty sposób

Dezynfekcja
Unsplash.com NordWood Themes
Reklama
Wstecz

1 z 7

Dalej

Koronawirusem można zarazić także przez dotyk telefonu, pilota czy klawiatury. Wystarczy je zdezynfekować w prosty sposób

Dezynfekcja to obecnie, gdy trwa pandemia koronawirusa, jedna z ważniejszych codziennych czynności. Dezynfekować musimy nie tylko nasze ręce, ale także przedmioty codziennego użytku.

Higienia, niewychodzenie z domu w razie potrzeby i dezynfekcja potencjalnie pełnych bakterii przedmiotów to podstawa w walce z koronawirusem. O ile nic nie zapewni nam stuprocentowej ochrony, o tyle dzięki tym czynnościom minimalizujemy ryzyko.

Szczególnie że na przedmiotach codziennego użytku zbiera się masa brudu i bakterii. Telefonu używamy wszędzie, w domu, w łóżku, w autobusie, w pracy, czy nawet w toalecie. Tymi samymi dłońmi, którymi łapiemy się brudnych bakterii, chwytamy później za komórkę.

Podobnie z klawiaturą, nad którą często jemy, w efekcie czego zostają na niej resztki jedzenia, a na nich - bakterie. Podobnie z pilotem od telewizora, zajadając się czipsami na kanapie, potem tą samą ręką, brudną od tłuszczu z ziemniaków łapiemy za pilota. Dlatego też warto zwrócić uwagę na dezynfekcję tych przedmiotów, szczególnie że wcale to nie jest trudne.

Przejdź na następną stronę, żeby sprawdzić jak zdezynfekować przedmioty codziennego użytku.

Zobacz także:

  1. Ciasto czekoladowe zrobić tylko z 2 składników. Wystarczy poznać jeden sprytny trik, niebo w gębie
  2. Jak uchronić się domowymi sposobami przed zarażeniem? Jest kilka, które mogą pomóc
  3. Wirus przenosi się na żywności? Wiadomo, jak się ustrzec, opublikowano poradnik
  4. Nagle na sesję zdjęciową zakradł się bezpański pies. Niewiarygodne, co zaczął wyczyniać przed obiektywem

Następna strona