13 znanych Polaków, którzy zostali dotknięci chorobą psychiczną. Przykre historie sław

Depresja
Pixabay.com
Reklama
Wstecz

1 z 15

Dalej

Depresja może mieć różne oblicza i może dotknąć każdego z nas. Osoby walczące z depresją często z trudem akceptują swój stan i nie chcą, by ktokolwiek wiedział o ich problemach. Uśmiechnięci, beztroscy i z poczuciem humoru kamuflują swoje złe samopoczucie, o ile jeszcze mają na to energię. Coraz częściej słyszy się o gwiazdach, które cierpią bądź cierpiały na zaburzenia psychiczne. Z biegiem lat przestaje to być tematem tabu, a wręcz coraz głośniej się o tym mówi. Przedstawiamy 13 znanych polskich gwiazd, których historie budzą współczucie.

Depresja jest chorobą, która odpowiednio leczona daje szansę na normalne życie i funkcjonowanie w rodzinie, szkole czy pracy. Osoby, które zmagają się z tą chorobą niestety niejednokrotnie zwlekają z decyzją, aby udać się do specjalisty. Tylko on może dokonać prawidłowej diagnozy i podjąć działania w celu wyleczenia jej.

Depresja nie jest łatwa do rozpoznania. Często jest mylona ze zwykłym smutkiem, który zwykle trwa kilka lub kilkanaście godzin, podczas gdy chorobowe obniżenie nastroju może utrzymywać się przez wiele tygodni lub nawet miesięcy.

Przygnębienie w zaburzeniu depresyjnym zwykle występuje w towarzystwie innych objawów, jakimi między innymi są bezsenność lub nadmierna senność, spowolnienie, utrata zdolności przeżywania przyjemności, utrata apetytu i inne.

W części przypadków depresja może wystąpić bez poprzedzających ją trudnych przeżyć czy wydarzeń. Może też być zainicjowana przez traumatyczne przeżycie takie, jak śmierć bliskiej osoby czy rozstanie z partnerem.

Odmian zaburzeń psychicznych, pochodnych od depresji, jest mnóstwo. Nie należy się jednak samemu diagnozować - jeśli czujemy się gorzej, powinniśmy udać się do specjalisty. Nieleczona depresja może nieść za sobą tragiczne skutki. Dlatego niesamowicie istotne jest udanie się do psychologa odpowiednio wcześnie. Powinniśmy również zwracać uwagę na zachowanie naszych bliskich, bo być może ktoś z naszego otoczenia potrzebuje pomocy, ale boi się poprosić wprost, bądź nie wie jak to zrobić.

Wiele znanych osób zmaga się z różnego rodzaju zaburzeniami. Niektórzy przez lata ukrywali chorobę, ale teraz otwarcie o tym mówią, mając nadzieje, że zabierając głos w tej sprawie zdołają komuś w podobnej sytuacji uratować życie. Przedstawiamy 13 nazwisk osób, które kojarzymy z telewizji jako uśmiechnięte, pełne życia osoby, a w rzeczywistości przez lata zmagały się one z ciężkim stanem psychicznym.

Kliknij "Następna Strona"

Następna strona

Komentarze 0

Ocena artykułu