Czterej pancerni i pies: Gwiazda serialu przeżyła straszny wypadek. Cudem uniknęła śmierci

Autor Patryk Stachera - 17 Stycznia 2019

Na planach produkcji filmowych i telewizyjnych często dochodzi do niebezpiecznych wydarzeń. Aktor odgrywający rolę Janka Kosa w serialu "Czterej pancerni i pies" również zetknął się z taką sytuacją. Mowa oczywiście o Januszu Gajosie, który w latach 60. cudem uniknął śmierci. Niestety, nie wyszedł z wypadku bez szwanku. Zapraszamy do naszej galerii, w której dowiecie się więcej o przeżyciach tego cenionego artysty.

Sukces serialu "Czterej pancerni i pies" był dla Janusza Gajosa przepustką do wielkiej kariery. Aktor podczas 79 lat swojego życia zetknął się z wieloma sytuacjami, o których można byłoby opowiadać całymi wieczorami. Jedną z nich był niefortunny wypadek na planie wyżej wymienionej produkcji.

Aktor z pewnością był z siebie bardzo zadowolony, gdy udało mu się dostać rolę w tym kultowym serialu. Niestety, po niedługim czasie spędzonym na planie produkcji Gajos doznał dość poważnych obrażeń w wyniku wypadku. O mały włos nie stracił wtedy życia. Po tym wydarzeniu został przewieziony do szpitala, gdzie spędził kilka miesięcy.

Janusz Gajos był jednak zbyt ważną postacią dla serialu, aby kontynuować zdjęcia bez jego udziału. Producenci postanowili w związku z tym zmienić scenariusz. Wprowadzili do niego zmiany, zgodnie z którymi cała załoga czołgu została trafiona pociskiem, w wyniku czego wszyscy zostali ranni.

Co ciekawe, nie był to jedyny moment, w którym aktor zetknął się z plotkami na temat swojego stanu zdrowia. W roku 2017 Internet obiegły wiadomości, które sugerowały, że Janusz Gajos zmarł w wieku 78 lat. Co więcej, nierzetelne portale informacyjne powoływały się na dyrekcję Teatru Narodowego, która rzekomo potwierdzała te doniesienia. Oczywiście aktorowi nic nie zagrażało, a całość okazała się być jedynie obrzydliwym fake newsem.

Myślicie, że czwórka nie jest zbyt lubianą przez aktora liczbą? Nieszczęścia na planie serialu "Czterej pancerni i pies" dołączyły do jego problemów, które miał podczas rekrutacji do szkoły aktorskiej. Artysta został do niej przyjęty dopiero za czwartym podejściem. W miłości również nie miał zbyt dużo szczęścia. W życiu Gajosa pojawiły się cztery kobiety, z którymi postanowił się ożenić. Niestety, dopiero z ostatnią znalazł wspólny język.

Zapraszamy do naszej galerii, w której poznacie więcej faktów z życia jednego z najbardziej wszechstronnych polskich aktorów.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News