"Czterej pancerni i pies": Gdzie zniknęła Pola Raksa? Nieznany los gwiazdy

Autor Paweł Rumiński - 14 Listopada 2018

"Czterej pancerni i pies" to jeden z tych seriali, na których wychowały się całe pokolenia Polaków. Choć po 1989 r. częściej zwracało się uwagę na zawarte w produkcji elementy radzieckiej propagandy, wciąż nie brakuje osób chętnie powracających do przygód dzielnych czołgistów i ich przesympatycznego czworonoga. Dla wielu młodych jeszcze wówczas aktorów rola w "Czterech pancernych" oznaczała drzwi do wielkiej kariery i niesamowitej wręcz popularności. Jak gwiazdy niezapomnianego serialu odnalazły się w nowej rzeczywistości? Możemy to sprawdzić na przykładzie Poli Raksy, która ponad 20 lat temu porzuciła show-biznes i skryła się przed światem.

Janek Kos, Gustlik, Olgierd czy Szarik - kto z dorosłych Polaków nie kojarzy dziś bohaterów przebojowego serialu lat 60. będącego adaptacją powieści Janusza Przymanowskiego. To na planie tej produkcji rodziły się i rozwijały kariery tak znakomitych aktorów jak Roman Wilhelmi, Janusz Gajos czy Wiesław Gołas. Wśród nich była też znana z niepowtarzalnej urody Pola Raksa. Aktorka wcielała się w postać sierżant Marusi Ogoniok, pięknej narzeczonej granego przez Gajosa dowódcy czołgu Janka.

W czasach PRL Raksa zapewniła sobie pozycję jednej z najbardziej czarujących gwiazd filmu i telewizji, rozpalając wyobraźnię milionów Polaków. Jej piękno stało się wręcz legendarne. -Za jej Poli Raksy twarz każdy by się zabić dał - śpiewał wokalista zespołu Perfect w przeboju z początku lat 80., "Autobiografii".

Kiedy wydawało się, że będziemy mogli ją podziwiać przez kolejne dekady, niespodziewanie zdecydowała się przerwać karierę aktorską i usunąć się w cień. Co teraz robi? Co wpłynęło na jej postępowanie? Postaramy się przedstawić nieznane losy jednej z największych gwiazd "Czterech pancernych...".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News