Czterej pancerni i pies: Dramat gwiazdy serialu. Pochowała najbliższych

Barbara Krafftówna
Youtube.com/Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato
Wstecz

1 z 9

Dalej

Widzowie znają ją z małego ekranu, głównie dzięki serialowi "Czterej pancerni i pies". Barbara Krafftówna to ikona. Jednak jej życie nie było usłane różami. Spotkało ją wiele niezwykle przykrych sytuacji. Straciła najbliższe osoby w swoim życiu. Przedstawiamy jej bolesną historię.

Barbara Krafftówna to polska aktorka filmowa i teatralna. Występuje również jako artystka kabaretowa w oprawie muzycznej. Jej ojciec był architektem i pracował w Łucku. Matka prowadziła dom i była bardzo uzdolniona muzycznie. Śpiewała, grała na instrumentach i tańczyła. Barbara była ich najmłodszym dzieckiem. Jej rodzina uciekła z Wołynia przed Sowietami po II wojnie światowej. Co więcej, w tym samym okresie zmarł ojciec aktorki.

Od najmłodszych lat wykazywała zainteresowanie aktorstwem i występowaniem na scenie. Już w czasach wojny uczestniczyła w zajęciach konspiracyjnego Studia Dramatycznego. Nauczyła się tam również pantomimy i tańca. Studio funkcjonowało przy Teatrze Starym w Krakowie od 1945 roku. Jednak w 1946 roku Iwo Gall, jeden z nauczycieli tego studia, wyjechał z najzdolniejszymi uczniami, w tym z Krafftówną, do Teatru Wybrzeże. Aktorka zadebiutowała swoją wyjątkową rolą Rybaczki w sztuce "Homer i Orchidea Tadeusza". Była niezwykle piękną kobietą. Porównywano ją nawet do Audrey Hepburn.

W późniejszym czasie występowała w różnych teatrach. Były to m.in.: im. Stefana Jaracza w Łodzi, Dramatyczny we Wrocławiu, Nowa Warszawa, Komedia, Narodowy, Syrena i Współczesny. W latach 1969 - 1970 grała w serialu "Czterej pancerni i pies", gdzie skradła serce wielu widzom. Wcieliła się wtedy w rolę Honoraty, dziewczyny z Koniakowa w Beskidzie Śląskim. Była ekranową miłością Gustlika. To nie była jej pierwsza duża rola. Wcześniej wystąpiła w takich filmach jak "Popiół i diament", "Nikt nie woła", "Rękopis znaleziony w Saragossie" czy "Jak być kochaną". Na początku lat 80. wyjechała do Stanów Zjednoczonych i przebywała tam 16 lat. Pod koniec lat 90. wróciła do Polski, aby wystąpić w kilku produkcjach.

Choć wydawałoby się, że prowadziła niezwykle barwne i interesujące życie, to warto wspomnieć, że los jej nie rozpieszczał. Straciła 3 najważniejsze osoby w swoim życiu. Pochowała dwóch mężów i syna. Oto dramaty pięknej gwiazdy "Czterech pancernych i psa".

Następna strona