Gwiazdor "Czterej pancerni i pies" ciężko choruje i nie może chodzić. Wstrząsające wiadomości

Autor Michał Kubacki - 15 Kwietnia 2019

Czterej Pancerni i pies w sposób żartobliwy ujmował trudy życia w żołnierskiej hierarchii za czasów II wojny światowej. Uwielbiana przez wszystkich polaków załoga czołgu "Rudy” to śmietanka polskich aktorów z lat 80. Jeden z nich ciężko choruje i już nigdy nie powróci na ekrany. Przedstawiamy szokującą historię gwiazdy serialu “Czterej Pancerni i pies”.

“Czterej Pancerni i pies” to serial telewizyjny nadawany na antenie TVP od roku 1966. Wtedy właśnie zadebiutował w polskiej telewizji, a widzowie pokochali go za świetnych aktorów i luźne podejście do tak trudnego tematu, jakim był okres drugiej wojny światowej. Serial opowiadał historię załogi czołgu Rudy. Wśród obsady aktorskiej znajdowali się tacy aktorzy jak Janusz Gajos, Witold Pyrkosz, Wiesław Gołas, Franciszek Pieczka, Roman Wilhelmi i Włodzimierz Press. Aktorzy stworzyli niezwykłą atmosferę na planie. Dało się odczuć ekscytację i utożsamić się z bohaterami, oglądając serial w telewizji. Miliony Polaków wyczekiwał godziny emisji i był on dla wielu jednym z najpiękniejszych i najlepszych seriali telewizyjnych.

“Czterej Pancerni i pies” nie istniałby bez tytułowego pupila. Słynnym owczarkiem niemieckim były w rzeczywistości trzy różne psy. Głównym był “Trymer”, czyli Szarik, jakiego wszyscy znali i kochali. Dwa pozostałe to dublerzy “Atak” oraz “Spik”. Ciekawostką jest, że w pierwszych odcinkach serialu możemy dostrzec szczeniaka, i nie był to owczarek niemiecki, tylko jamnik szorstkowłosy lub spaniel. Z kolei w późniejszej scenie na kolanach młodego Janusza Gajosa siedział zupełnie inny pies, nie był to ani owczarek niemiecki, ani jamnik czy spaniel.

Dla niektórych najważniejszymi momentami była obecność przed kamerą najpiękniejszej polskiej aktorki wszech czasów. Mowa o Poli Raksie, która wcielała się w postać Marusi, rosyjskiej sanitariuszki i późniejszej narzeczonej Janka Kosa, czyli Janusza Gajosa. Pola była uwielbiana przez widzów. Pierwotnie była przeciwna roli Rosjanki, ale w końcu się zgodziła. Wielu chłopców i młodych mężczyzn kochało się w Marusi na zabój. Jednym z aktorów, który otwarcie przyznał, że wielbił aktorkę, był Daniel Olbrychski.

Gwiazdor serialu "Czterej Pancerni i pies" został uziemiony w łóżku. Nie może chodzić po ciężkiej chorobie. Mowa o szeregowym Tomku Czereśniaku, w którego wcielał się Wiesław Gołas. Aktor zmagał się z problemami po zawale serca. Obecnie skazany jest na pomoc ukochanej żony. Przedstawiamy dramatyczną historię aktora.

Kliknij "Następna strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News