Najlepsze seriale z czasów PRL, aż się łezka w oku kręci. Pamiętasz je wszystkie?

Czterej pancerni i pies, seriale PRL
kadr z serialu
Reklama
Wstecz

1 z 14

Dalej

"Czterej pancerni i pies" na czele najlepszych seriali PRL

"Czterej pancerni i pies" to jedynie przedsmak najlepszych seriali s okresu PRL-u. Choć dzisiejsza młodzież o wielu produkcjach mogła nawet nie słyszeć. Rodzice czy dziadkowie regularnie zasiadali przed odbiornikami, by móc obejrzeć swoje ulubione, wówczas jeszcze czarno-białe seriale, które kochają do dziś, a na myśl o nich łezka sama kręci się w oku. My chcemy Ci dziś przypomnieć o zdecydowanie najbardziej kultowych, których emitowane powtórki po dziś dzień gromadzą przed telewizorami szerokie grono widzów. Krótkie opisy fabuły być może pozwolą Ci jeszcze lepiej wspomnieć te niezapomniane czasy.

"Czterej pancerni i pies" był i wciąż jest emitowany przez wiele stacji, między innymi Polsat czy TVN. Pierwszy odcinek wyemitowano w roku 1966. Pierwsza seria serialu powstała na podstawie książki Janusza Przymanowskiego wydanej pod tym samym tytułem. "Czterej pancerni" opowiadali historię załogi czołgu "Rudy" oraz psa imieniem Szarik. 

Serial do dziś cieszy się niesłabnącą sławą, choć w czasach największej świetności stawał się inspiracją dla milionów. Właściciele czworonogów nadawali imiona swoim pupilom po Szariku, a z kolei dziewczynki nosiły warkocze na wzór Marusi. Przedstawiane w serialu historie dostarczały wielu emocji i trafiały do różnych grup odbiorców. Kobiety szalały za wątkami miłosnymi, a mężczyźni za bójkami i strzelaninami. 

Jeżeli chcesz przypomnieć sobie kolejne zdecydowanie najlepsze seriale z czasów PRL, koniecznie zajrzyj dalej. Dla nieco młodszych może to być doskonałe wspomnienie czasów, w których wychowały się starsze pokolenia. 

Kliknij "Następna strona", by przypomnieć sobie kolejny serial PRL. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Z garażu dobiegały dziwne hałasy. Kiedy żona poszła tam i poznała sekret męża, polały się łzy
  2. Używała popularnej antykoncepcji. Zostały jej 3 lata życia, teraz apeluje do wszystkich kobiet
  3. Żona spełniła ostatnie marzenie śmiertelnie chorego męża kilka dni przed zgonem. Zrobiła dla niego niewyobrażalną rzecz

Następna strona