Serial "Czterej pancerni i pies" był oszustwem? Po latach kłamstwo wyszło na jaw

Czterej pancerni i pies
.
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

Czterej pancerni i pies w rzeczywistości nie mieli tylu powodów do radości, co bohaterowie serialu. Na ekranach można zauważyć, jak polscy żołnierze ramię w ramię walczą u boku "braci" Rosjan, a po przekroczeniu linii Bugu mówią "Wreszcie w Polsce!". Rzeczywistość była jednak zupełnie inna. Okazuje się, że w tym uważanym przez wielu za kultowy, serialu, można dostrzec wiele nieścisłości. Dziś rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

"Czterej pancerni i pies" to, niestety, jak w większości przypadków fikcja ekranowa. Twórcy popularnego serialu chcą pokazać widzom to, co oni sami chcą zobaczyć, nawet jeśli prawda była zupełnie inna. Widzowie oglądają to dzieło, patrząc na nie przez pryzmat filmu historycznego, jednak zostało w nim pominięte bardzo dużo faktów, które odgrywały znaczącą rolę w historii polski.

Analizując prawdę i fikcję w serialu, warto zawsze pamiętać o tym, do kogo był skierowany, do dzieci, młodzieży czy też starszych. "Czterej pancerni" to dzieło, które było produkowane z myślą o przedstawieniu tego dzieciom, wojna miała tam być pokazana w nieco łagodniejszy sposób, niż rzeczywiście wyglądała. Stąd też tak duża liczba małych oszustw, które nijak mają się do tego, co miało miejsce w rzeczywistości. Przedstawiamy, co takiego mogło umknąć twórcom serialu.

Kliknij Następna Strona, żeby się dowiedzieć.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Mężczyzna był przekonany, że znalazł małe pieski. Zdębiał, kiedy okazało się, jakimi zwierzakami są naprawdę
2. Najmłodsze dziecko na świecie, które jest na diecie. Waga jej synka przyprawia o ciarki
3. Tamten klimat już nigdy nie wróci. 15 zdjęć ze świąt Bożego Narodzenia w czasach PRL, od których zakręci się łezka w oku
4. Nie tylko "żywy Ken". Ci mężczyźni wyglądają, jakby byli z plastiku, licznik ich operacji plastycznych przebił każdą skalę
 

Następna strona