Lidka z "Czterech pancernych i psa" jest siostrą największej polskiej gwiazdy. Przez wiele lat rywalizowały, nawet zmieniła nazwisko

Czterej pancerni i pies Lidka z serialu
screen TVP
Wstecz

1 z 7

Dalej

Lidka z "Czterech pancernych i psa" jest siostrą największej polskiej gwiazdy. Przez wiele lat rywalizowały, nawet zmieniła nazwisko

"Czterej pancerni i pies" to już kultowy serial, który wypromował wiele sław polskiego show-biznesu. Jedną z nich była Małgorzata Niemirska, która w słynnej produkcji zagrała telegrafistkę Lidkę. Mało kto wiedział, że jest siostrą innej gwiazdy.

Małgorzata zagrała telegrafistkę Lidkę jeszcze jako 16-latka. Jak sama opowiadała, producenci szukali aktorek w polskich liceach, szukając dziewczyny, która będzie miała inny typ urody niż Pola Raksa. W końcu natrafili na Niemirską. Już wtedy jej siostra była zajmowała się aktorstwem. Małgorzata zdecydowała się więc przybrać nazwisko panieńskie matki.

Do Niemirskiej rola telegrafistki Lidki "przylgnęła" na lata. Przez długi czas kojarzoną ją właśnie z tą, słynną rolą. Mimo to, udało jej się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie i pójść w ślady siostry. Jak jednak sama przyznała, do dziś zmaga się z tym, że kojarzy się ją z jej aktorskimi początkami, więc karierę związała z teatrem, podczas gdy jej siostra występowała w produkcjach filmowych.

Przejdź na następną stronę, aby dowiedzieć się więcej

Zobacz także:

  1. Kupiła ruinę bez wody i prądu za niecałe 300 zł. Niewiarygodne, co z nią zrobiła, przecieramy oczy ze zdumienia
  2. Wyciekły zdjęcia pokazujące, w jakich warunkach mieszka Małgorzata Socha. Trudno uwierzyć
  3. Fronczewski długo ukrywał, z kim przed laty zdradził żonę. W końcu wyszło na jaw
  4. Po "Nie ma mocnych" kobiety za nim szalały. Tuż przed śmiercią ciężko było go poznać, ciężko zachorował

Źródło: The Sun

Następna strona