Piękna twarz ich 9-letniej córki roztopiła się, obcy zabrał ją do swojego domu. Teraz przeszła taką przemianę, że jej rodzice nie wiedzą, jak mu dziękować

Córka
. @endphp
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

Córka była oczkiem w głowie swojego taty. Kiedy doszło do tej tragedii, cała rodzina nie mogła pogodzić się z losem, jaki spotkał ich ukochaną pociechę. 9-letnia Zubaida Hasan pochodząca z Afganistanu niemal spłonęła w pożarze w 2001 roku. Obcy człowiek okazał niebywałe wsparcie, dając jej dach nad głową, teraz jej rodzice nie wiedzą jak mu dziękować. Przedstawiamy wzruszającą historię dziewczynki.

Córka niemal spłonęła w pożarze, a ogień strawił prawie całe jej ciało. Na szczęście przeżyła, ale jej życie stało się najgorszym koszmarem. Zubaida nie mogła spojrzeć w lustro, a ból, który towarzyszył jej każdego dnia i przy każdym ruchu, był nie do zniesienia. Skóra na jej dolnej części twarzy jakby się roztopiła. Lekarze z miejscowych szpitali nie potrafili jej pomóc, nie dawali jej także zbyt dużych szans. Rok po tym strasznym wydarzeniu zdesperowany ojciec, widząc cierpienie, jakie przeżywa jego córka, postanowił zawieźć ją do amerykańskiej bazy wojskowej. Żołnierze zszokowani cierpieniem dziecka wzięli sobie za cel pomóc dziewczynce. Postanowili więc skontaktować się z amerykańskim chirurgiem plastycznym, doktorem Peterem Grossmanem, który specjalizuje się w przypadkach poparzeń.

Mężczyzna niestety nie dawał wielkiej nadziei. Jej przypadek był wyjątkowo ciężki. Doktor Grossman mimo wcześniejszych diagnoz okazał się jednak prawdziwym aniołem stróżem małej Zubaidy. Przywrócił ją światu i dał znacznie więcej, niż lekarz może okazać pacjentowi. Oprócz niego los zesłał na dziewczynkę jeszcze jedną rodzinę, która okazała się dla niej ogromnym wsparciem. To właśnie dzięki nim dziewczynka mogła w spokoju dojść do siebie po operacji. Jej wdzięczność jest bezcenna. Ta historia może wzruszyć do łez.

Kliknij "Następna Strona" żeby zobaczyć, jak wyglądała Zubaida po operacji.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. 10 najgorszych rzeczy, jakie panny młode usłyszały na swoich weselach. Jak można coś takiego powiedzieć?!
2. Wydała fortunę na ubrania i biżuterię dla swojego "syna" wilkołaka. Zdjęcia podbijają sieć, ale powód jej zachowania rozdziera serce
3. 19 oznak świadczących o tym, że w Twoim organizmie zalęgły się pasożyty. Zobacz, jak się ich pozbyć
 

Następna strona