Tuż po urodzeniu lekarze mówili, że umrze przed 11. rokiem życia. Niesamowite, co się z nim dziś dzieje

Ciąża zakończyła się narodzinami niepełnosprawnego syna
YouTube WKBN27
Wstecz

1 z 7

Dalej

Ciąża zakończona narodzinami niepełnosprawnego dziecka

Ciąża jest pięknym okresem niemal dla każdej kobiety. Oczekiwanie na dziecko wiąże się z nadzieją, szczęściem i licznymi wyobrażeniami na temat tego, jakim człowiekiem będzie maluch, który wkrótce pojawi się dla świecie. Każda przyszła mama chciałaby, żeby jej potomek był zdrowy. Niestety, życie układa różne scenariusze. Przekonała się o tym pewna kobieta ze Stanów Zjednoczonych.

Bobbi Wittkugle zaszła w ciążę pod koniec 1957 roku. W tamtych czasach opieka medyczna ciężarnych i sam poród wyglądały zgoła inaczej. Większość kobiet rodziła dzieci w domu, pod opieką kobiet z najbliższej rodziny, które nie korzystały z wiedzy medycznej, tylko porad przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Opieka szpitalna była dla pań z zamożnych familii lub miały wśród krewnych lekarza.

Niewielka była również wiedza na temat komplikacji ciążowych i nieuleczalnych schorzeń. Brak badań prenatalnych i ultrasonograficznych nie pozwalał na kontrolowanie stanu rozwoju płodu. Narodziny niepełnosprawnego dziecka były szokiem dla młodych rodziców. Wielu lekarzy nie wiedziało, jak pomóc choremu noworodkowi, dlatego często radzono matkom, że najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie potomka do sierocińca.

Koniec lat pięćdziesiątych był czasem, kiedy ruszyły zintensyfikowane badania na temat przyczyn powstawania trisomii dwudziestego pierwszego chromosomu, czyli popularnego Zespołu Downa. Schorzenie wiąże się między innymi z upośledzeniem umysłowym, wrodzonymi wadami serca, niskorosłością, zaburzeniami wzroku i słuchu oraz charakterystycznymi rysami twarzy. Historia niezwykłego chłopaka została opisana na kanale WKBN27 w serwisie Youtube.

Kliknij "Następna strona" by poznać historię syna Amerykanki

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anka przeglądała zawartość weselnych kopert. W jednej znalazła rzecz, która niemal przyprawiła ją o palpitacje
  2. Szukasz kandydata na idealną randkę? 6 znaków zodiaków zapewnia niewyobrażalne doznania, są prawdziwym amantami ja z ekranu
  3. Kamera przypadkiem nagrała, co robiła 98-latka. Widok odbiera mowę każdemu, nie do przewidzenia
  4. Gwałtowne burze odcięły polskie miasto od reszty świata. Zdjęcia pokazują ogrom zniszczeń, porażające


Źródło: Newsner 

Następna strona