Chłopiec urodził się ze zniekształconą twarzą, drastyczne zdjęcia. Dorósł i na jego widok nikomu nie jest już do śmiechu

Chłopiec urodził się ze zniekształconą twarzą
BuzzFeed News
Reklama
Wstecz

1 z 17

Dalej

Chłopiec urodził się ze zniekształconą twarzą

Chłopiec przyszedł na świat ze zdeformowaną twarzą i dziwnymi naroślami na czole. Lekarze bali się pokazać go mamie, chociaż ta była świadoma, że płód nie rozwijał się prawidłowo. Dziś dziecko wygląda kompletnie inaczej.

Chłopiec był nazywany brzydalem, wyrzutkiem, a dzieci wołały na niego "Quasimodo". Urodzony w Maroku Yahya przyszedł na świat bez oczu, górnej szczęki i z dziurą na miejscu nosa. Wszystko przez to, że ciąża w pewnym momencie zaczęła przebiegać nieprawidłowo, ale mama zdecydowała się walczyć o życie dziecka.

Przez komplikacje w łonie kości twarzy chłopca nie spoiły się odpowiednio. Kiedy poród się zakończył, lekarze nie mieli dobrych wiadomości dla rodziny - obawiali się, że dziecko nie pożyje dłużej, niż kilka tygodni. Ogromnie się mylili, a Yahya musiał nauczyć się funkcjonować ze swoim wyglądem.

Ojciec chłopca starał się znaleźć specjalistę, który pomoże naprawić wygląd twarzy syna. Żaden, z którymi się kontaktował, nie chciał podjąć się aż takiego ryzyka. Wieści o małym chłopcu dotarły aż do Fatimy Bakary, urodzonej w Maroku mieszkanki Melbourne w Australii. Szybko doszła do porozumienia z doktorem Holmesem z Royal Hospital. Podjęto decyzję o konsultacjach, a chirurg spędził długie miesiące na opracowywaniu rekonstrukcji czaszki.

- Uważam, że każdy ma prawo wyglądać jak człowiek, a ten dzieciak nie wygląda na człowieka - mówił doktor Holmes.

Operacja była skomplikowana i trwała 18 godzin - zakładano, że wystarczy tylko 8 godzin. Lekarzom zależało, aby oddzielić mózg od czaszki - zabieg odbywał się z prawdopodobieństwem ogromnego ryzyka. Chłopiec stracił połowę swojej krwi. Wszystko zakończyło się pomyślnie - naprawiono mu szczękę i "zbudowano" nowy nos.

Wszyscy byli zszokowani - to ewenement w branży medycznej. Teraz Yahya czeka jeszcze na drugą operację nosa oraz wszczepienie protetycznych oczu. Na tę chwilę musi nauczyć się mówić - budowa szczęki do tej pory mu to uniemożliwiała.

Od operacji minęło już sporo czasu, a chłopiec nie musi ukrywać się w domu i unikać innych dzieci. Z dumą wychodzi na zewnątrz, uwielbia spacery z malutką siostrzyczką i rodzicami. Po tym, co przeszedł i z racji jak teraz wygląda, nikt się z niego nie śmieje. To prawdziwy bohater, który walczy o normalność.

Kliknij "Następna strona", aby zobaczyć twarz chłopca przed operacją.

Zobacz także:

  1. 10 codziennych nawyków, które odróżniają inteligentnych ludzi od niemądrych. 9 Cię zaskoczy
  2. Pies nie odstępował na krok właściciela chorego na nowotwór. Dokładnie po 10 latach wydarzyła się największa tragedia
  3. Ścinają z nóg! Zdjęcia 22-letniej córki Małysza trafiły do sieci
  4. Myślały, że będzie szałowo, wyszło tragicznie. 12 najbardziej obciachowych sukien ślubnych, na sam widok zgrzyta się zębami

Źródło: BuzzFeed News

Następna strona