Miliony Polaków jedzą go codziennie, konsekwencje mogą być opłakane w skutkach. Eksperci biją na alarm i nie pozostawiają złudzeń

chleb
pixabay
Reklama
Wstecz

1 z 8

Dalej

Jeśli często jecie chleb, narażacie się na wiele niebezpieczeństw

Chociaż chleb wciąż może nam się kojarzyć ze zdrowym i wartościowym produktem, fakty temu przeczą. Powinniśmy jak najrzadziej sięgać po białe pieczywo z supermarketów. Możemy ponieść poważne konsekwencje zdrowotne.

Większość firm reklamuje swój chleb jako chrupiący na zewnątrz i miękki w środku, aromatyczny, o smaku domowego wypieku. Niestety ma to niewiele wspólnego z prawdą. Bardzo często najtańszy chleb z supermarketów okazuje się jałową masą bez smaku.

Chleb może mieć fatalny wpływ na nasze zdrowie

Na przestrzeni wielu lat chleb bardzo się zmienił, zwłaszcza jeśli mówimy o jego wartościach odżywczych. Trudno dzisiaj kupić pieczywo podobne choćby do tego, którym zajadali się nasi dziadkowie. Zdecydowaną większość stanowią obecnie głęboko mrożone masy ciastowe, które mogą przeleżeć w zamrażarkach nawet kilka miesięcy, zanim trafią na sklepową półkę. Częste spożywanie takiego chleba może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu.

Wszystko przez to, że obecnie biały chleb nie ma zbyt wielu wartości odżywczych. Najczęściej w jego skład wchodzi mąka biała, która w przeciwieństwie do  mąki pełnoziarnistej, nie zawiera zdrowych tłuszczów ani protein. Zamiast tego najczęściej znajdziemy w pieczywie cukry proste bez błonnika. Kolejnym zagrożeniem jest nadmiar glutenu, który jest bardzo trudny do strawienia i może spowodować zakwaszenie organizmu. Może też odpowiadać za niestrawność

Jeśli lubicie chleb, powinniście wybierać lokalne piekarnie, zamiast kupować pieczywo z supermarketów. Chleb i bułki leżące na sklepowych półkach sklepów wielkopowierzchniowych, nie są dobrym wyborem. W dodatku zbyt częste jedzenie takich produktów, wiąże się z całą listą zdrowotnych komplikacji.

Kliknij "Następna strona", aby zobaczyć, jakie konsekwencje może mieć jedzenia chleba

Zobacz także:

  1. We wraku samolotu znaleziono list Anny Jantar. Dopiero po latach ujawniono jego tragiczną treść
  2. Na cmentarzu podczas pogrzebu Lipki nie dało się powstrzymać łez. Rozdzierające sceny
  3. Porażające sceny na pogrzebie Romualda Lipki. Nikt nie spodziewał się wydarzeń, które nastąpiły

źródło: wypiekaczdochleba.pl

Następna strona