Zdjęcia zdumiewają i ujawniają bezlitosną prawdę. Tak wygląda 200 kalorii na talerzu w przypadku różnych produktów

Chleb i inne produkty - kaloryka
unsplash.com/Elli O. @endphp
Reklama
Wstecz

1 z 23

Dalej

Chleb i inne produkty - kaloryka

Chleb może odznaczać się podobną kaloryką co żelki czy cheesburger. Warto poznać ile kalorii mają produkty, które ważą tyle samo. Różnice są kolosalne.

Pewna osoba, która nie jest obojętna zdrowemu żywieniu, zdecydowała się zrobić eksperyment i udowodnić wielu ludziom, że gramatura produktów rzeczywiście ma ogromne znaczenie. Z racji tego, że większość osób jest wzrokowcami, jedzenie zostało przedstawione w formie zdjęć.

Postanowiono wziąć pod lupę najbardziej popularne produkty, które spożywane są każdego dnia - chleb, jajka, chipsy, warzywa, burgery, owoce. Ludzie tak naprawdę nie zdają sobie sprawy, że waga robi ogromną różnicę. Mówi się, że "jeszcze jeden gryz nie zaszkodzi" - w przypadku niektórych produktów spożywczych gryz potrafi dostarczyć nawet 100 kalorii więcej.

Osoby, które pilnują swojej kaloryki i są na diecie lub planują na nią przejść, dopiero po zobaczeniu zdjęć uświadomiły sobie, jakie błędy potrafią popełnić przez chwilę słabości. Dzienna kaloryka przez małe grzeszki może wzrosnąć nawet o 300 kalorii - nic dziwnego, że nie mogą stracić na wadze.

Galeria pozwoli uświadomić sobie, że ilość jedzenia ma wpływ na kalorykę. Wystarczy tylko pomyśleć, że zaledwie 51 gramów chipsów na zdjęciu wygląda bardzo "biednie" i nieszkodliwie, ale ich kaloryka odpowiada aż 600 gramom brokułów.

Zdjęcia pokazują również, jak łatwo stracić kontrolę na przykład podczas wieczornego podjadania. Krakersy czy chipsy nie są zbyt dobrym pomysłem - liczą setki kalorii, a sycą na krótko. O wiele lepszym pomysłem są owoce i warzywa.

Kliknij "Następna strona", aby poznać gramaturę pierwszego produktu.

Zobacz także:

  1. Lepiej, żebyś nigdy tam chodził po zmroku! Oto 5 najbardziej nawiedzonych miejsc, dzieją się tam niestworzone rzeczy
  2. Nie tylko na popękane usta! Oto 13 niesamowitych zastosowań wazeliny, które zmienią Twoje życie na lepsze
  3. Owczarek niemiecki musiał powitać w domu nowe zwierzę. Ich reakcja totalnie zaskoczyła właścicielkę, od razu musiała złapać za telefon
  4. Dzieci beztrosko bawiły się w lesie, mama zrobiła im urocze zdjęcia. Dopiero później dostrzegła śmiertelne niebezpieczeństwo

Źródło: Webniusy

Następna strona